BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 08/06/2020

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 08/06/2020

  • Metin Alaca
  • - 08.06.2020 - 22:00
  • Son Güncelleme: 30.06.2020 - 12:54

Saatlik grafiğe bakıldığında Bitcoin’in 4 Haziran tarihinden beri düşüş kanalında işlem gördüğün söylenebilir ancak bu durum fiyatta çok sert bir düşüş yaşanmasına neden olmadı. Lider kripto para birimi bu kanala rağmen geçtiğimiz haftaya kıyasla hala konumunu korumakta ve yükseliş bekleyenlerin umutlarını canlı tutmakta.

Bitcoin Yorumları

Buna rağmen alım baskısının azalması ve hem kurumsal hem de bireysel tarafta görülen hacim eksikliği, fiyatta düşüş yönlü bir baskı yaratıyor. 9.700 dolar seviyesindeki likiditenin çok az olduğu biliniyor ki bu da önümüzdeki günlerde düşüş gelebileceği ihtimalini güçlendiriyor.

BTC/USD işlem çifti için en yakın destek noktasının 9.400 dolar ile 9.450 dolar olduğu görülmekte. 4 saatlik grafikte de aynı 1 saatlik grafikte olduğu gibi ayıların baskın çıktıkları görülüyor. Bitcoin’in şu an Baş ve Omuzlar formasyonunu bitirmek üzere olduğu görülüyor  ve bu kesinlikle düşüş işareti.

BTC Analizi

Eğer Bitcoin düşüşe geçer ve 9.400 doların da altına inerse, önümüzdeki haftalarda 8.000 dolar bandında kalıcı bir seviyeye düşüş gerçekleşebilir. Haftalık grafikteki kapanışın 9.800 doların üstünde olması ise her şeyi değiştirebilir. Buna rağmen özellikle kurumsal platformlarda ve türev borsalarında hacim eksikliği yaşanması düşüşün neredeyse kesin olduğunu gösteriyor.

Kısa vadede BTC’de düşüş gözükse ve RSI ile MACD indikatörleri de dahil her şey buna işaret etse de uzun vadeli BTC fiyat tahminleri hala olumlu. Hangisinin baskın çıkacağını ise zaman gösterecek.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.