Boğa Koşusu BTC’yi 150.000 ETH’yi 9.000 Dolara Çıkarır Mı?

İlayda Peker

Kripto para birimi analiz şirketi Blockfyre’nin kurucu ortağı, yakın zamanda bir boğa koşusunun başlayacağına ve Bitcoin’i (BTC) 150.000 dolara ulaştıracağına inandığını dile getirdi. Simon Dedic’e göre bu büyük kazançlar tüm kripto para piyasasına yansımayacak. Ancak sağlam altcoin’lerde bu tür artışlardan paylarına düşeni alacak.

2017 Boğa Koşusu

Bitcoin’in 2017 Aralık ayında 20.000 dolara ulaşması ile sonuçlanan boğa koşusu, tüm altcoin’leri de etkilemiş ve her kripto para biriminin adeta rekor kırmasını sağlamıştı. Özellikle ICO’larla birlikte ve FOMO (kaybetme korkusu) ile yatırımcılar deyim yerindeyse önlerine çıkan her projeye yatırım yapmıştı.

Dedic’in açıklamalarına göre önümüzdeki boğa koşusunda böyle bir şey olmayacak ve her altcoin daha önce olduğu gibi büyük yükselişler elde edemeyecek. Ama Dedic, bazı güçlü altcoin’lerin Bitcoin ile birlikte çok büyük rakamlara yükseleceğini dile getirdi.

Öte yandan Dedic yaptığı açıklamalarda iddialı tahminlerde de bulundu ve Bitcoin’in yaklaşık olarak güncel fiyatının %1.400 üzerine çıkacağını, 150.000 dolara ulaşacağını ifade etti. Dedic’in tahminlerine göre Ethereum (ETH) çok daha büyük bir artış kaydedecek ve %3.570’ten fazla artışla 9.000 doları ve Binance Coin (BNB) %2.750’lik bir artışla 500 doları görecek.

Diğer Beklentiler

Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’in yanı sıra Dedic, Chainlink’in (LINK) %4.450 artış ile 200 doları ve Tezos’un da (XTZ) %6.800 oranında artışla yine 200 doları göreceğini iddia ediyor.

Ancak Dedic’in VeChain (VET) hakkında yaptığı tahmin tüm bu tahminleri geride bırakacak boyutta. Blockfyre’nin kurucu ortağına göre VET, %14.100 gibi çok büyük bir artış sergileyecek. Dedic, VET’in son zamanlarda attığı adımların bu yükselişi başlatacağını ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Pentagon Savaş Oyununda Bitcoin de Yer Aldı

Sonraki Haber

Bitcoin Amerika’nın Tüm Sorunlarını Çözebilir Mi?

İlgili Haberler