Bitcoin Yıl Sonu Tahminleri: BTC Yıl Bitmeden Altı Haneli Rakamları Görebilecek Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin 9 Ekim’de 68.590 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirledikten sonra düzeltme yapmaya başladı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 66.600 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’nin, 66.200 dolarlık seviyelere kadar geri çekildiği ifade edilebilir. Analistler ise bu düzeltme sonrasında yeni bir rekorun gelebileceğini düşünüyor.

Bitcoin’de Hedef: 96.000 Dolar

Pek çok uzman isim 2021 yılı bitmeden Bitcoin fiyatının altı haneli rakamlara ulaşacağını düşünüyor. Bu noktada Kraken yaptığı bir analizde 2021 yılı hedefinin 96.000 dolar olduğunu ve dolayısıyla 100.000 dolar altında kaldığını ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer 2017 yılındaki performans tekrarlanırsa içinde bulunduğumuz döngünün zirve noktası 96.000 dolar olabilir. Buna ek olarak bazı analistler BTC’nin bırakın 100.000 doları 400.000 dolara kadar bile çıkabileceğini ifade ediyor.

Kasım Ayı Tarihsel Verileri

Tarihsel verilere bakıldığında Kasım ayının genellikle yükselişle geçen bir ay olduğunu görüyoruz. Ancak Kasım ayı yanı zamanda volatil olma eğilimi de taşıyor. Dolayısıyla her ne kadar yükseliş beklentileri olsa da analistler volatil hamlelere karşı da yatırımcıları uyarıyor.

Bunlara ek olarak eğer PlanB’nin tahminleri gerçekleşirse BTC Kasım ayını 93.000 dolar ile kapatmalı ve Aralık ayı sonunda da 135.000 dolara ulaşmalı. PlanB’nin Ağustos ve Eylül tahminleri tutmuş, Ekim sonu tahmini de çok yakın bir şekilde gerçeklemişti.

Ancak her ne kadar analistler yükseliş bekliyor olsa, piyasada hissiyat pozitif olsa ve yüksek fiyat tahminleri yapılıyor olsa da yatırımcıların mutlaka kendi araştırmaları sonrasında, FOMO’ya kapılmadan hamleler yapması kayıpların önüne geçmek açısından oldukça önemli.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CBDC Dolandırıcılarına Rağmen Çin, Dijital Yuan Girişimine Devam Edecek!

Sonraki Haber

Apple CEO’su Tim Cook, Kripto Para Yatırımının Olduğunu Açıkladı

İlgili Haberler