Bitcoin Fiyatı Düşüyor: Kripto Paralar Kızıla Boyandı!

İlayda Peker

Bitcoin bugün hızlı bir şekilde 47.000 dolarlık seviyenin altına gerileyerek 42.000 dolara iğne attı. Bu geri çekilme lider kripto para biriminin 24 saat içinde %20’nin üzerinde değer kaybetmesine sebep oldu.

Bitcoin Piyasasında Son Durum

Bitcoin fiyatı 42.000 dolarlık seviyelere gerilemeden önce 54.000 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Fiyatta yaşanan son düşüş ise 15 Mayıs’ta 33.000 dolara kadar yaşanan düşüş sonrasında en büyük geri çekilmeyi görmemize sebep oldu.

Elde edilen bilgilere göre Bitcoin piyasası son bir saatte 1,3 milyar dolarlık toplam tasfiye yaşadı ve bu düşüşte 735 milyon dolarlık BTC uzun pozisyon tasfiye edildi. Sonuç olarak Bitcoin’de yaşanan bu düşüş, doğal olarak, piyasada ciddi bir paniğe sebep oldu ve yatırımcılar boğa piyasasının bittiği yönünde yorumlar yapıyor.

Bununla birlikte, TechDev dahil çok sayıda Bitcoin analisti Bitcoin’in her yıl görülen fiyat hareketi ile benzer bir eğilimde ilerlediğine işaret ediyor. Pek çok uzman isim BTC’nin Aralık ayını volatil geçirdiğine dikkat çekiyor.

Bitcoin’de Dip Mi Görüldü?

Bu noktada bazı analistler, Bitcoin’in nihayet dip noktayı gördüğünü ve bu seviyeden sonra yönün yukarı döneceğini ifade ederken bazıları bir ayı piyasasına girmiş olduğumuzu dile getiriyor. Ancak şu an için iki durum hakkında da yorum yapmak doğru olmayacak. Bunun için haftalık kapanışı beklemek daha doğru olacaktır.

Bunlara ek olarak El Salvodor’un bu düşüşü yine bir satın alım fırsatı olarak değerlendirmiş olması dikkatleri çekiyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele Twitter ile yaptığı açıklamalarda 150 adet daha BTC aldıklarını kamuoyu ile paylaştı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Amerikalı Milyarder Kripto Paralar Konusunda Çin’i Destekliyor!

Sonraki Haber

El Salvador Yine Kripto Paralardaki Düşüşü Satın Alma Fırsatına Çevirdi!

İlgili Haberler