Bitcoin Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor Mu? Kripto Analiz Platformu Kritik Metrikleri Değerlendiriyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 25.841 dolar seviyelerinde seyrederken, piyasaların uzun süreli bir volatilite dönemi yaşayacağı endişesi hakim. Bitcoin (BTC) fiyatı dalgalı bir hafta yaşadı ve teknik analizinde düşüş işaretleri belirdi. Bitcoin’de Ağustos ayında yaşanan düşüş ve RSI’nın 50’nin altına düşmesi, düşüş eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor.

Piyasalardaki olumsuzluklara rağmen, eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jey Clayton, Bitcoin ETF’nin yakın gelecekte onaylanacağını öngördü. Ancak bu tür olumlu haberler, şu anda yeni yatırımcıları piyasaya çekmiyor. Yerel borsaların ilgi görmesi ve BIST’teki tarihi rekorlar da, olumlu haberlerin yatırımcıları kripto paralara çekmede yeterli olmadığını gösteriyor.

Eğer Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederse, ilk durak 24.500 dolar olabilir. Ancak fiyatın yukarı yönlü hareketi sürerse, 30.000 dolar hedeflenebilir. Günlük zaman diliminde, yakında yukarı yönlü bir hareketin gerçekleşebileceği belirtiliyor. RSI’daki artan yükseliş sapması, bu yukarı yönlü hareketin bir işareti olabilir.

Kripto paraların güçlü bir yükseliş dönemi başlaması için, 28.200 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Bu seviyenin aşılması, son düşüşün sona erdiğini teyit edebilir. 2020 yılında PayPal haberi ile yaşanan yükselişin, 2023 Haziran’da BlackRock haberi ile tekrar yaşanabileceği belirtiliyor.

Kripto paraların yüksek riskli piyasalar olduğu unutulmamalı ve yatırımcıların her ihtimale karşı hazırlıklı olması gerektiği hatırlatılıyor. Bu nedenle, kripto para piyasalarında yatırım yaparken dikkatli olunmalı ve her zaman risk yönetimi stratejileri uygulanmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında 22.000 Dolarlık Gerileme Olasılığı Artıyor

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Analizinde Kritik Yol Ayrımı: Yükseliş mi, Düşüş mü?

İlgili Haberler