Bitcoin (BTC) Fiyatı Yıl Bitmeden 30.000 Doları Görecek Mi?

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yıl Bitmeden 30.000 Doları Görecek Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün hayatında ilk defa 28.000 doların üzerine çıktı ve 28.395 doları gördü. Her ne kadar bu seviyede bir reddedilme ile karşılaşmış olsa da BTC hala iyi bir seviyede bulunur ve 27.000 doların üzerindeki yerini korumaya çalışıyor. Analistler ise Bitcoin’in güçlü duruşu sayesinde önümüzdeki günlerde yükseliş eğilimini sürdürebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı 28.000 doların üzerini gördükten sonra 25.800 dolara kadar geriledi. Ancak bu düzeltme daha fazla derinleşmeden fiyat yeniden yükselişe geçti. Dolayısıyla her ne kadar 28.000 doların üzerinde çok ciddi bir reddedilme ile karşılaşılmış olsa da boğalar satış baskını absorbe etmeyi başardı.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in yaklaşık iki ay önce 13.000 dolar bandında seyrettiği düşünüldüğünde fiyatın iki kattan fazla arttığı anlaşılıyor. Dolayısıyla Bitcoin kesinlikle bir boğa koşusunda bulunuyor.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Analistlere göre Bitcoin’de yükselişin devam etme olasılığı bulunuyor. Çünkü Bitcoin fiyatı reddedilmenin ardından yeniden yukarı doğru harekete etmeye başladı ve bu da 25.800 dolar bandında ciddi bir destek olduğunu gösteriyor.

Analistlere göre eğer BTC 25.000 doların üzerindeki yerini korumayı başarabilirse 2021’de de yükseliş grafiğini sürdürebilir. Ancak bu noktada analistler 2017 yılını da hatırlatıyor ve her ne kadar düşük bir ihtimal olduğunu düşünseler de fiyatın düşüşe geçme ihtimalinin de sıfır olmadığını ifade ediyorlar.

2021’de Bizi Ne Bekliyor?

Günümüzde yaşadığımız Bitcoin boğa koşusunun 2017 yılındakinden çok farklı olduğunu ifade eden uzmanlar ve analistler 2021’de de artışların devam etmesini beklediklerini ifade ediyorlar. Hatta bazı isimler, BTC’de öncelikle 50.000 doları ve ardından 90.000 doları beklediğini dile getiriyor.

Bununla birlikte bir noktada Bitcoin’in konsolidasyon sürecine geçeceği ve burada altcoin’lerin sahneye çıkacağı düşünülüyor. Şu anda her ne kadar çoğu altcoin rekor seviyelerinin oldukça altında işlem görüyor olsa da bir altcoin rallisinin başlaması halinde, güçlü piyasa görünümü ile birçok coin’de yeni rekor seviyelerin görülebileceği düşünülüyor.

Ancak öncelikle BTC’nin 30.000 doları görmesi bekleniyor ve dün ulaşılan 28.395 dolarlık seviye sonrasında bu çok da zor görünmüyor. Yine de yatırımcıların gerekli analizleri yaparak risk kontrolünü elden bırakmaması gerekiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.