Bitcoin Yatırımcılarının Beklentisi: Spot Bitcoin ETF Onayı

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyatı son haftalarda durağanlaşsa da, yatırımcıların güveni devam ediyor. Bu güvenin temelinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir spot Bitcoin ETF’ine yakın zamanda onay vereceği umudu bulunuyor. Kripto para piyasası son aylarda Bitcoin’in fiyat hareketlerinin yatay seyriyle uğraşsa da, 10 ya da daha fazla Bitcoin tutan cüzdan adreslerinin sayısı tüm zamanların en yükseğinde. Bu durum, Bitcoin’e olan güvenin arttığını veya devam ettiğini gösteriyor.

Yüksek varlıklı yatırımcılar arasında Bitcoin’e olan güvenin artması, kısa vadede fiyat görünümünün değişebileceğini işaret ediyor. Ancak, Bitcoin fiyatının satış baskısı altında hareket etmesi, bu durumun manipülatif bir hareket olabileceğini akıllara getiriyor. Piyasa uzmanları, Bitcoin’in fiyatının 27 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık gösteremediği sürece, yukarı yönlü her hareketin bir ayı tuzağı olabileceğini belirtiyorlar.

Spot Bitcoin ETF’leri için önemli karar tarihleri yaklaşıyor. SEC’nin spot Bitcoin ETF’si başvuruları için en yakın karar tarihi Bitwise’ın başvurusu için 16 Ekim. Bu tarih sonrasında, yatırımcılar SEC’in BlackRock, VanEck, Wisdomtree, Invesco & Galaxy ve Fidelitiy’nin spot Bitcoin ETF başvuruları için vereceği kararı takip edecekler.

ABD’li federal düzenleyici, yasalar gereği kendi hakları doğrultusunda Ekim ayında da karar tarihlerinde ertelemeye gidebilir. Piyasa uzmanları, yeni bir erteleme kararının Bitcoin’deki büyük yatırımcılar arasındaki sessizliği bozacağı ve bir düşüşün tetikleyicisi olabileceği konusunda uyarıyor. Bu durum, Bitcoin yatırımcıları için belirsizliği beraberinde getiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum ve Radix Yıl Sonu Yükselişi İçin Hazır: Analist Öngörüsü

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı ve Beklenen Yükseliş: Uzman Yorumları

İlgili Haberler