Coinbase’in Layer 2 Ağı Base’in Varlıkları 397.32 Milyon Dolara Ulaştı, Solana’yı Geride Bıraktı

Bitcoin Haber

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in Layer 2 ağı Base’deki kilitli varlıkların toplam değeri (TVL), lansmanından bu yana 397.32 milyon dolara yükseldi. Bu rakam Base’i, 358,96 milyon dolar TVL’ye sahip Solana ağından daha ileriye taşıdı. Verilere göre, Base’in TVL’si geçen ay %97,21 oranında artış gösterdi. Aynı dönemde Solana’nın TVL’si ise %9,64 oranında düşüş yaşadı.

Base ağındaki TVL’nin en büyük payını iki proje oluşturuyor. İlki 97.83 milyon dolarlık TVL’ye sahip merkeziyetsiz borsa Aerodrome Finance, ikincisi ise 36.53 milyon dolarlık TVL’ye sahip merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması Friend.tech. Aerodrome Finance, kullanıcıların AERO token kazanmak için likidite yatırmasına izin vererek büyük bir yatırım çekti.

11 Ağustos’ta faaliyete geçen Friend.tech, kullanıcıların sosyal ağlarını tokenize etmelerini sağlıyor. Friend.tech’in TVL’si geçen ay %540 oranında arttı ve bunun büyük bir kısmı günlük işlem hacmindeki canlanmayla birlikte geldi. Base’in TVL’sinin büyük bir kısmının Compound, Curve ve Uniswap gibi çok ağlı merkeziyetsiz finans platformlarından geldiği görülüyor.

Base’deki günlük işlemler 14 Eylül’de 1.88 milyona ulaşarak yeni bir zirveye çıktı. Bu rakamla Base, o gün toplamda yaklaşık 880 bin işlem gerçekleştirilen Optimism ve Arbitrum gibi rakip zincirlerin önüne geçti. Günlük işlemler 22 Eylül itibariyle yaklaşık 908 bine düşse de, Base’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.88 milyonda kaldı. Piyasa gözlemcileri ağın yakın zamanda günlük işlemlerde rekor tazelemesini bekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Bluntz Ethereum Fiyat Öngörüsünü Paylaştı

Sonraki Haber

Shiba Inu ve Shibarium: Benimsenme Artışı ve Fiyat Analizi

İlgili Haberler