ABD, Sıradaki Bitcoin Rallisini Tetikleyebilir

Metin Alaca

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead 29 Temmuz tarihinde yatırımcılara gönderdiği bildirisinde ABD’nin Koronavirüs salgını süresince bastığı paranın, iki yüzyılda bastığı paradan daha fazla olduğunu belirtti.

ABD’nin Para Basması, Bitcoin’e Yarayabilir

Morehead, ABD Federal Rezerv’in Haziran ayında 864 milyar dolarlık bütçeye sahip olduğunu ve bunun 1776 yılından 1979 yılına kadar olan toplam borç miktarından fazla olduğunu vurguladı. Pantera Capital’in böylesine çılgınca para basılan bir ortamda lider kripto para birimi Bitcoin’i çözüm olarak gördüğünü ifade eden Morehead, sıradaki rallinin de böyle başlayabileceğini ima etti.

Trilyonlarca dolarlık ABD doları basılmasının ekonomiyi uzun yıllar boyunca dibe çekeceğini belirten tecrübeli isim, böyle bir para ile birçok planın başarılı olabileceğini ancak bunun şu an sadece enflasyonu arttırmakla kalacağını vurguladı. Bitcoin ile enflasyon diye bir sorun olmadığını belirten ünlü CEO, sıradaki rallinin buna geçiş ile mümkün olduğunu ima etti.

Bitcoin gerçekten de her 4 yılda bir gerçekleşen blok ödülü yarılanması sayesinde devamlı olarak yıllık enflasyon düşüşü yaşıyor. İlki 2012, ikincisi 2016 ve üçüncüsü de 2020 yılında gerçekleşen Halving fiyata uzun vadeli etki eden bir gelişme olarak bilinmekte. 2020 yılında yaşanan Halving sonrasında fiyat üzerinde çok fazla değişim olmasa da hem ABD’deki gelişmeler hem de uzun vadeli görünüm bunun değişeceğini gösteriyor.

Eğer Bitcoin bu yılın sonlarına doğru yükselişe geçerse, bunun ABD’den kaynaklı bir yükseliş olacağını söylemek doğru olacaktır.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yatırımcılarını İlgilendiren Ripple Davasında Yeni Gelişme!

Sonraki Haber

Hükümet Binasına Bitcoin ile Bomba Şantajı!

İlgili Haberler