Bitcoin Yatırımcıları İçin Kritik Tarih: Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, dünkü yükselişinin ardından düşüş gösterdi ve kritik bir seviyede beklemeyi sürdürdü. SEC’nin temyiz başvurusunda bulunabileceği için bugün, Bitcoin fiyatındaki heyecanın azalması bekleniyordu. Bitcoin’in yükselişi, Grayscale’in galibiyeti sonrası durdu ve dünkü 28.100 dolarlık yerel zirvesinin 1000 dolar altında bulunuyor. MicroStrategy’nin hisseleri de %2,2 düşüşle 373,89 dolara geriledi.

CryptoQuant veri analist Adam Mourad, yatırımcıları temkinli olmaya davet etti. Mourad, Bitcoin’in son fiyat kırılmasının, BTC tutan yatırımcıların ortalama fiyat seviyesine ittiğini belirtti. Mourad ayrıca, Bitcoin’in son dönemdeki borsa çıkışlarının “finansal belirsizlik dönemlerinde yaygın” olduğunu belirtti.

Mourad, açık faizdeki devasa artışın, piyasanın karara verdiği hızlı ve güçlü tepkinin altını çizdiğini belirtti. Guilhem Chaumont, Bitcoin ETF’lerinin ve diğer kripto finansal ürünlerin başlatılmasının artık çok daha kolay olacağını söyledi. Berenberg Capital Markets analisti Mark Palmer, dünkü kararın spot Bitcoin ETF için aşırı iyimserliği doğurduğuna inandığını belirtti.

Palmer, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularının spot bitcoin piyasasına özgü endişelere dayalı olarak reddedilmeye devam etmesini beklediğini belirtti. Vadeli Bitcoin ETF onayı 2021 yılında verilmişken, SEC’in bulacağı yeni argüman konusunda işinin zor olduğunu belirtti. SEC’in, ABD Temyiz Mahkemesi’nin 17 yargıcının tamamının Salı günkü kararı gözden geçireceği bir en banc duruşması talep etmek için bugün dahil 45 günü bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XLM Coin Yatırımcılarına Büyük Kazanç Müjdesi: Fiyatı %350 Artabilir

Sonraki Haber

Axie Infinity (AXS) Fiyatında Balina Hareketliliği: 5 Dolarlık Direnç Aşılabilir Mi?

İlgili Haberler