Bitcoin (BTC) Madencilerinin Kazançları Ocak Ayında 1 Milyar Doları Geçti

İlayda Peker

The Block’un Dashboard verilerine göre, Bitcoin madencileri, Aralık 2017’den bu yana Ocak ayında en yüksek geliri elde etti ve 1.09 milyar dolar kazandı.

Bitcoin Madencilerinin Büyük Kazancı

Bitcoin madencileri için geçen ay elde edilen gelir, Ocak 2018’de görülen 1,02 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin madencileri için en yüksek aylık gelir, son piyasa boğa koşusunun zirvesinde 1,25 milyar doların üzerinde bir rakamla Aralık 2017’de kaydedildi.

Elde edilen verilere göre geçen ayki 1 milyar dolarlık gelirin 977 milyon doları, ağın blok sübvansiyonlarından geldi. Bitcoin fiyatı 30.000 doların üzerine çıktığı ve 42.000 dolara kadar yükseldiği için değeri Aralık 2020’ye kıyasla keskin bir şekilde yükselmiş oldu.

Bu arada, en yeni madencilik ekipmanının arz kıtlığı göz önüne alındığında, Bitcoin’in madencilik zorluğundaki büyümesi nispeten daha statik oldu.

Sonuç olarak Bitcoin madencilerinin her bir terahash saniye (TH / s) bilgi işlem gücü başına günlük geliri de Ocak ayında, 2019’un ortasından beri görülmeyen bir seviye olan 0.25 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı son günlerde 32.000 dolar ile 34.000 dolar aralığında konsolide oluyor. Bitcoin’in 8 Ocak’ta 42.000 dolar ile rekor seviyeyi gördüğü düşünüldüğünde büyük bir düşüş yaşanmış gibi görünüyor. Ancak Aralık ayı fiyatları değerlendirildiğinde hala BTC’nin iyi bir performans sergilediği anlaşılıyor.

Analistler Bitcoin’in 2021 yılı içinde 42.000 doların üzerine çıkmasını ve hatta yıl bitmeden 100.000 dolar bandını görmesini bekliyor. Bununla birlikte Bitcoin’in bir süre daha konsolidasyon aşamasında devam etmesi ve altcoin’lere fırsat tanıması da bekleniyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altcoin Rallisinin Başladığı Nasıl Anlaşılır?

Sonraki Haber

Tesla CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklamaları

İlgili Haberler