Bitcoin 2015 Yılındakine Benzer Bir Tablo Mu Çiziyor? 

Bitcoin Haber

Yaygın olarak takip edilen bir kripto stratejisti, kripto kralı yaklaşık on yıl önce tanık olunan parabolik bir ralliyi gölgede bırakırken Bitcoin‘in (BTC) önümüzdeki aylarda büyük bir ralliye sahne olabileceğini söylüyor. 

2015 Boğa Piyasası 

Anonim analist TechDev, 409.100 Twitter takipçisine birden fazla teknik göstergenin Bitcoin‘in, BTC’nin yaklaşık iki yıl içinde 200 doların altından 20.000 dolara yükseldiği bir döngü olan 2015 boğa piyasasını taklit edebileceğini gösterdiğini söylüyor. 

Kripto analisti, BTC’nin son bir buçuk yıldır 2015 döngüsünü nasıl takip ettiğini gösteren iki grafik paylaşıyor: 

1,5 yıllık bir düzeltmenin ardından Bitcoin parabolünün erken aşaması.

TechDev’in grafiklerine bakıldığında, BTC‘nin 2022’de Bitcoin’i düşüş eğiliminde tutan çapraz bir direnci ortadan kaldırdığı ve bunu destek olarak yeniden test ettiği görülüyor ki bu da önde gelen dijital varlığın 2014 ve 2015 başlarındaki fiyat hareketine çarpıcı bir şekilde benziyor. 

Analistin çizelgeleri ayrıca iki teknik göstergenin hareketlerinde de benzerlikler gösteriyor: bir momentum göstergesi olan göreceli güç endeksi (RSI) ve trend takip eden bir gösterge olan hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD). 

Grafik Yorumları 

Grafiklere göre, Bitcoin’in haftalık RSI’ı, yaklaşık sekiz yıl önceki hareketini anımsatan bir yükseliş sapması gösterdikten sonra kısa süre önce yükseliş 60 bölgesinden çıktı. 

Bu arada MACD, BTC’nin haftalık grafiğinde yükseliş eğilimi gösteriyor ki bu da 2015 boğa piyasasının ilk aşamalarında tanık olunan bir başka sinyal. 

TechDev, BTC’nin önümüzdeki aylarda üstel kazançlar elde edebileceğine inanan tek analist değil. Sözde analist Credible, BTC’nin yıl sonundan önce 130.000 $’a ulaşabileceğini düşünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Son Durumda Bitcoin Balinalarına Daha Çok İş Düşebilir 

Sonraki Haber

USDC’nin Değerindeki Düşüşten ABD Mi Sorumlu?  

İlgili Haberler