Bitcoin Verileri Ne Diyor: BTC’de Yukarı Yönlü İvme Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatı Pazartesi günü 50.500 dolara kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti. Düşüşün arkasında net bir sebebin bulunmaması ise bu durumun bir düzeltme hareketi olarak yorumlanmasına sebep oluyor. Buna ek olarak on-chain veri sağlayıcısı Santiment ilerleyen günlerde BTC’de volatilitenin artmasını bekliyor.

Borsa Girişleri ve Volatilite

Lider kripto para birimi Bitcoin 47.000 dolar altına geriledikten sonra bugün 47.000 doların üzerine işlem görüyor ve bu önemli seviyenin yeniden destek olarak kalması için çabalıyor. Santiment’e göre ise borsalara ciddi miktarlarda giriş oluyor ve önümüzdeki günlerde volatilite artabilir.

Yapılan açıklamalara göre borsalara 1,68 milyon dolar gibi büyük bir giriş oldu ve bu da iki yılın rekor seviyesi olarak kayıtlara geçti. Dolayısıyla Bitcoin fiyatında önümüzdeki günlerde gözle görülür bir volatilite artışı yaşanabilir.

Bunlara ek olarak CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, artan Bitcoin borsa girişleri durumunda üç olası durum senaryosu olduğunu düşünüyor:

  • Satış baskısı artabilir.
  • Türev ürünler için Bitcoin kullanımı olursa volatilite artabilir.
  • Altcoin sezonu başlayabilir.

Bitcoin Benimsenmesi

Bunlar ek olarak her ne kadar Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici baskılar artsa da bazı isimlerin BTC’ye giderek daha fazla ısındığı görülüyor.

Borsa girişleri iki yılın en yüksek seviyesine çıkarken, Bitcoin balinaları cüzdanlarına daha fazla BTC eklemeye devam ediyor. Bununla birlikte grafiklerde şu an için karışık sinyaller alındığı için yatırımcılara, pozisyon alırken temkinli olmaları tavsiye ediliyor.

Bitcoin fiyatı için 46.000 dolar şu anda oldukça önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla BTC’de yukarı yönlü ivme devam edecekse bu seviyenin korunması oldukça önemli.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altın ve Bitcoin (BTC) Tartışmasında Kullanıcılar Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Dijital Rupi İçin Tarih Verdi

İlgili Haberler