Bitcoin ve Kriptolar Düşüşünü Sürdürüyor: Yükseliş Başlayacak Mı?

İlayda Peker

Kripto para piyasasında 10 Kasım’dan bu yana düşüş grafikleri görüyoruz. Piyasa şu an için kırmızıda ilerlerken lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte çoğu altcoin’in düşüşü trendinde olduğu görülüyor. Peki, piyasada son durum ne ve yön ne zaman yukarı dönecek?

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları

Bitcoin (BTC) dün gece yeni bir düşüş yaparak 56.600 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 57.100 dolar üzerine yükselen BTC, 4 saatlikte 7 kırmızı mumun ardından 2. yeşil mumunu yaktı.

Bitcoin’in geri çekilme sonrasında 57.000 dolar üzerine yükselmiş olması olumlu karşılanıyor. Ancak bu noktada piyasada şu an için belirsizliğin devam ettiğini ve işlem açmadan önce temkinli davranmanın önemli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bitcoin’in yanı sıra piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da (ETH) 3.950 dolarlık seviyelere geriledikten sonra şu anda 4.150 dolar seviyesinde işlem görüyor. Buna ek olarak Binance Coin (BNB) son 24 saatte yaklaşık olarak %1, Solana (SOL) %2,8 ve Cardano (ADA) %0,43 gibi geri çekilmeler yaşadı.

Fiyat Beklentileri

Analistler 57.000 doların Bitocin için çok önemli bir seviye olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla bu desteğin bir kez daha kaybedilmesi bu sefer 55.00 ve hatta 53.000 dolarlık seviyelerin görülmesine sebep olabilir. Ancak bu noktada pek çok analist 2021 yılı için BTC fiyat yükseliş trendlerinin devam etmesini de bekliyor.

Eğer Bitcoin yönünü yeniden yukarı çevirirse altcoin’lerin de BTC ile birlikte yükselişe geçeceğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak içinde bulunduğumuz noktada işlem yapmadan önce BTC fiyat hareketinin takip edilmesi gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avustralya da Tartışmalara Dahil Oldu: “Dogecoin (DOGE) Abartılıyor”

Sonraki Haber

Hindistan, Kripto Para Düzenlemelerinde Sert Önlemler Planlıyor

İlgili Haberler