Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Henüz Bitmedi: Analistler Açıklıyor!

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken ve sonrasında alım yapan kişilerin Bitcoin’lerini (BTC) hala satmadığını gösteriyor. HODL Waves metriğine göre, son altı ila on iki ay içinde hareket eden kripto paralar şimdi BTC arzının en büyük bölümünü oluşturuyor.

Bitcoin Yatırımcıları Gergin Değil

2021’deki güçlü kazanımlara ve eşit derecede güçlü düzeltmelere rağmen, Kasım 2020’de veya sonrasında piyasaya giren veya pozisyonlarına eklemeler yapan yatırımcılar satmayı reddediyor.

Harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO’lar) dağılımını izleyen HODL Waves, altı ila on iki aylık “hodlers” tarafından kontrol edilen arzın arttığını gösteriyor. Bu oran Haziran başında %8,7’den 17 Kasım’da %21,4’e yükseldi.

Aynı zamanda birkaç yıl boyunca tutulan kripto paralar sadece biraz azaldı ve mütevazı satışların gerçekleştiği ve altı ila on iki aylık grup hariç yatırımcıların kararlılığının sabit kaldığı vurgulandı.

Bunlara ek olarak her ne kadar veriler bazı Bitcoin sahiplerinin mevcut fiyat seviyelerinden satış hazırlığında olduğunu gösterse de uzun vadeli strateji benimseyen yatırımcılar kripto para birimlerinden vazgeçmiyor. Bu da en son geçtiğimiz Kasım ayında yaşanmıştı. analistlere göre bu durum boğa piyasasının bir göstergesi…

Boğa Piyasasının Yolu Uzun

Tüm bunların yanında yapılan açıklamalara göre çok uzun süredir hareket etmeyen Bitcoin adreslerinin hala hareketsiz konumda bulunması da BTC için artış sinyali olarak değerlendirilmeli. Zincir içi analist William Clemente de konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda boğa piyasasının henüz gidecek çok yolu olduğunu ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin DeFi, NFT ve Metaverse Konularını Değerlendirdi

Sonraki Haber

Avustralya da Tartışmalara Dahil Oldu: “Dogecoin (DOGE) Abartılıyor”

İlgili Haberler