Bitcoin ve Kripto Paralarda Yeşil Tablo: Artışlar Devam Ediyor!

İlayda Peker

Haftaya oldukça iyi bir başlangıç yapan kripto para birimleri ve Bitcoin’de yukarı yönlü ivme devam ediyor. Bitcoin’in 50.000 dolarlık psikolojik sınırı kırması ve 52.000 dolar sınırına dayanması altcoin’lere de güç vermiş gibi görünüyor.

Bitcoin Psikolojik Direnci Kırdı

Lider kripto para birimi Bitcoin hafta sonu başlattığı artış ivmesini bugün de devam ettiriyor ve fiyatın 51.900 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin’in son 24 saat içinde %4’ten fazla artış yaşadığı ve 51.880 dolar seviyelerinde işlem gördüğü ifade edilebilir.

Analistler bu noktada bir süre kar alımları yapmak isteyen yatırımcıların satış baskısı oluşturabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla her ne kadar bu satış baskısının çok sert olması beklenmese de bir süre fiyatların konsolide olabileceği düşünülüyor. Ancak sonrasında BTC fiyatının yeni bir yükseliş grafiğine geçiş yapacağı ve 52.000 dolarlık önemli direnci kırdıktan sonra 60.000 dolara doğru hareket edeceği düşünülüyor.

Yine de analistler yatırımcıları temkinli olmaları konusunda uyarıyor ve yaşanacak bir düşüşte ilk olarak 48.000 doların güçlü bir destek olarak hizmet edeceği ifade ediliyor. Eğer satış baskısı artar ve 48.000 dolarlık destek kırılırsa 42.000 dolara kadar bir başka gerileme olabilir.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’deki güçlü görünüm ile birlikte altcoin’lerde de yeşil grafikler görülüyor. ancak BTC fiyatındaki artış sebebiyle altcoin’lerin nispeten daha sakin bir yükseliş grafikleri çizdikleri ifade edilebilir.

Buna ek olarak Bitcoin fiyatındaki artışın devam etmesi ile altcoin’lerin daha agresif fiyat hareketleri sergileyebilecekleri de düşünülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum 3.900 dolar üzerinde işlem görmeye devam ederken Cardano (ADA) 2,90 dolar üzerinde ve Binance Coin (BNB) 500 dolar sınırında işlem görüyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) Yasal Varlık Olduğu El Salvador’u Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

Anket Sonuçları: Kripto Para Birimlerine Olan İlgi Artıyor!

İlgili Haberler