Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Büyük Hareketlilik Bekleniyor: Glassnode Uzmanlarından Tahminler

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında analiz ve araştırmalar yapan en büyük şirketlerden Glassnode’un kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki tahminlerini paylaştı. İkilinin değerlendirmelerine göre, Bitcoin 26.000 dolarlık destek bölgesini sağlamlaştırıyor ve Risk Sinyali düşüşe geçti. Bu metrik, Bitcoin için büyük bir fiyat düşüşünü önceden sezmeyi amaçlıyor.

Glassnode kurucuları, ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) %0,6 oranında artmasının Bitcoin fiyatını hareketlendireceğini öngördüler. Bitcoin’in 26.000 doların üzerindeki desteği, 27.000 doları aşarak haftalardır sıkıştığı aralıktan kurtulma potansiyeli gösteriyor. Risk Sinyali’nin 60’lı seviyelere gerilemesi bu durumu destekliyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Temmuz ayında %0,2’den Ağustos ayında %0,6’ya yükselen TÜFE verileri sonrası, Glassnode kurucuları Bitcoin için görünümün pozitif olduğunu belirttiler. Analistler, Bitcoin’in büyük bir yükselen kanaldan sıçrayacağını ve “açgözlülük, coşku ve FOMO’nun (kaçırma korkusu)” ortaya çıkabileceği bir rallinin başlayacağını tahmin ediyorlar.

Hedefin 150.000 dolar olduğu belirtilen Bitcoin’in bu senaryoda kripto paraların toplam değerinin 3 trilyon doları aşabileceği ifade ediliyor. Bu durumun altcoinlerde de büyük rallilere yol açabileceği belirtiliyor.

Son olarak, Glassnode kurucularının iyimserliği, dört yıllık döngüler ve Fed’in son iki toplantıda sıkı politikaya ulaştığına dair vurgularla destekleniyor. Fed’in mevcut para politikasının 6-9 ay sıkı tutulmasının enflasyonla mücadele açısından yeterli olabileceği belirtiliyor. Bu yazıda yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları gerektiği hatırlatılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Poppe, Tekelleşmiş Altcoin Chainlink’in Geleceğini Değerlendiriyor

Sonraki Haber

PEPE Coin Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

İlgili Haberler