Bitcoin ve Kripto Paralar Beklenen Artışı Gerçekleştiriyor: Bir Sonraki Hedef Neresi?

İlayda Peker

Bitcoin’de yaşanan artış ile birlikte tüm kripto para piyasası yeşile dönmüş durumda. Lider kripto para birimi 49.000 doların üzerine çıkarak 50.000 dolar sınırını aşarken altcoin’lerde de gözle görülür yükselişler yaşanıyor.

Bitcoin 50.000 Dolara İlerliyor

Son 24 saat içinde %5’ten fazla yükselen lider kripto para birimi Bitcoin 50.000 dolar seviyesini geride bıraktı. Bitcoin’in 46.000 dolara kadar gerilediği düşünüldüğünde bu yükseliş oldukça iyi bir fiyat performans olarak nitelendirilebilir.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 50.100 dolar bandında işlem gören Bitcoin’in 50.000 dolar barajını aşması ile bir sonraki hedefi 52.000 dolar haline geldi. BTC’nin 52.000 dolarda bir dirençle karşılaşabileceği düşünülüyor ve 52.000 dolar üzerindeki hedef ise 55.000 dolar bandı.

Bunlara ek olarak eğer Bitcoin 50.000 dolarlık psikolojik seviye üzerinde tutunamazsa 48.000 dolar seviyesine gerileyebilir. Ancak şu anki yükseliş trendleri Bitcoin 50.000 dolarlık seviyenin korunacağını gösteriyor.

Altcoin’lerde Fiyat Hareketleri

Bitcoin’in yükselişe geçmesi ile birlikte altcoin  fiyatlarında da gözle görülür artışlar yaşanıyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %7 oranında yükselirken Cardano (ADA) %10’un üzerinde artış kaydetti. Öte yandan Binance Coin (BNB) %5 yükseldi ve Ripple (XRP) %4’ün üzerinde artış yaşamış oldu.

Bunlara ek olarak Bitcoin’de artışın devam etmesi ile birlikte altcoin’lerin çok daha fazla oranlarda yükseliş yaşayabileceği analistler tarafından düşünülüyor. Altcoin’lerdeki artışlar devam ederse Eylül ve Ekim ayları bir altcoin sezonuna dönüşebilir. Ancak bu noktada her zaman yatırımcıların temkinli olmasında fayda olduğunu hatırlatmak gerekiyor.


Total
28
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Singapur İlk Kripto Lisansını Verdi! Artık Resmen Kripto Para Hizmeti Verilecek!

Sonraki Haber

BitMart Exchange’de Listelenen Polker’den (PKR) Play-to-Earn Oyunu

İlgili Haberler