Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinde İlgisizlik Dönemi: İşlem Hacmi ve Google Arama Hacmi Düşüyor

Bitcoin Haber

Tarih verileri, Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda bizlere yol gösterici olabilir. Uzun yıllardır takip edilen birçok metrik, Bitcoin için önemli bilgiler sunabilir. Şu anda, Bitcoin ve kripto para piyasası üzerinde belirgin bir ilgisizlik hissediliyor.

Bitcoin’in mevcut çeyrekteki toplam işlem hacmi 721,10 milyar dolar olup, bu yılın ikinci çeyreğinde %14’lük bir düşüş gösterdi. Eğer bu eğilim devam ederse, yılın üçüncü çeyreği sonunda Bitcoin’in işlem hacmi 2019’un ilk çeyreğinden bu yana görülmemiş bir düzeye gerileyebilir. Ethereum için benzer bir durum söz konusu.

Google Trends verileri, Bitcoin ve “Kripto para” kelimeleri için organik arama trafiğinin 2019’dan beri görülmemiş seviyelere geri döndüğünü gösteriyor. Bitcoin arama trafiği nispeten sabit kalmış olsa da, genel terimler için düşüş eğilimi halkın ilgisinin azaldığını gösteriyor.

Ayrıca, Bitcoin’in volatilite ölçümleri düşük kalmıştır. Bitfinex’in yaptığı bir raporda, düşük volatilitenin devam etmesi bekleniyor.

Sonuç olarak, piyasadaki soğuma ve ilgisizlik belirginleşiyor. Kurumsal yatırım ürünlerine olan ilginin azalması ve spot piyasalardaki düşük işlem hacmi, Bitcoin’in belirsiz bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Bitcoin’in eski popülerliğini yeniden kazanıp kazanmayacağını ya da bir sakinlik dönemine girip girmeyeceğini zaman gösterecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Token Yakma Hızı İle Hedef Fiyata Ulaşmak 8.472 Yıl Alabilir

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum’un Güncel Fiyat Tahminleri ve Analizleri

İlgili Haberler