Bitcoin ve Ethereum’da Boğa Hissiyatı Artıyor: BTC ve ETH Gözünü Yükseklere Dikti!

İlayda Peker

Popüler kripto yatırımcısı ve piyasa analisti Michaël van de Poppe, mevcut boğa döngüsü sırasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için fiyat tahminlerini paylaştı.

Van de Poppe paylaştığı bir tweet’te, Elon Musk’ın BTC’yi onaylaması gibi öngörülemeyen piyasa faktörlerinin etkisi nedeniyle kısa vadede Bitcoin’in fiyatını tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. Ancak deneyimli yatırımcı, Bitcoin’in yeni bir yükseliş hareketi öncesinde konsolide olmaya devam edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Popüler yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı nihayetinde 300.000 doları görecek. Ancak yeni bir boğa koşusu öncesinde 40.000 dolarlık bölge test edilecek ve bu noktada güçlü bir dirençle karşılaşma olasılığı bulunuyor. Yatırımcı bu direncin kırılmasının ardından ise yeni bir boğa koşusunun başlayacağını ifade ediyor.

Ethereum Fiyat Beklentisi

Van de Poppe, mevcut piyasa döngüsü boyunca Ethereum fiyatında da ciddi yükselişler yaşanmasını beklediğini dile getirdi ve fiyat artışının yüzde kazançlar açısından Bitcoin‘e rakip olabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Buna ek olarak kripto stratejisti, CME Vadeli İşlemler hamlesinin  ardından ETH‘nin fiyatının yükseleceğini ifade ediyor. Ayrıca, piyasanın Bitcoin veya Ethereum döngü zirvelerine yükselmeden önce yüzde 40’lık bir düzeltmeden geçeceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Van de Poppe’a göre Ethereum mevcut döngüde 10.000 dolara kadar yükselme ve sonrasında 17.500 dolar görme potansiyeline sahip. Bundan sonra 100.000 doların bile mümkün olduğunu ifade eden analist, bu yükseliş öncesinde %40 gibi ciddi bir düzeltme olabileceğini belirtiyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2018’de Düşüş Seviyelerini Tahmin Eden Analistten Altcoin Açıklaması!

Sonraki Haber

Göstergeler Bitcoin’de (BTC) Yükselişi İşaret Ediyor, Hedef: 50.000 Dolar

İlgili Haberler