Bitcoin ve Dogecoin Analizi: Fiyat Beklentileri ve Yatırımcı Stratejileri

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 29.500 dolarda seyrediyor ve piyasadaki bazı on-chain veriler umut verici. ETF beklentisi de piyasa iyimserliğini artırıyor. Dolaşımdaki BTC arzının %76.2’si şu anda uzun vadeli yatırımcıların elinde bulunuyor. Bu durum, hacimsiz piyasaların ciddi bir fiyat artışını tetiklemese de, orta ve uzun vadede parabolik rallilere zemin hazırlayabilir.

19 Ekim’deki Dogecoin mum çubuğunun uzun kuyruğu, destek ve direnç alanındaki bölgede alımın canlandığını gösteriyor. 0,055 dolar desteğiyle 0,06 dolar direncinin öneminden sıklıkla bahsedilmiştir. Bu iki seviyeden birinin kırılmasıyla volatilite artabilir. DOGE fiyatının tekrar canlanabilmesi için boğaların 50 günlük SMA yani 0,06 doların üzerinde kapanışlar görmesi gerekiyor.

Kısa vadeli kar satışları nedeniyle uzun süredir DOGE boğaları zayıflamıştı. Eğer BTC güçlü kalırsa, alıcılar burada mücadelesini sürdürebilir. Yükselişin devam ettiği senaryoda hedef 0,08 dolar olacak. Ancak, madencilerin satışları devam ederse fiyat, şu an bulunduğu 0,0598 dolar bölgesinden tekrar 0,055 dolara gerileyebilir.

Bitcoin fiyatı için haftalık kapanış belirleyici olacak. Eğer BTC 28.800 doları korursa 30.650 dolar ve üzerine daha büyük hareketler görebiliriz. Ancak 28.800 doların desteğe dönüştürülememesi halinde altcoinlerde panik satışları şaşırtıcı olmaz. TL, dolar karşısında değer kaybını sürdürüyor ve 28 TL seviyesi paritede normalleşmeye başladı.

21milyon.com verilerine göre TL paritelerinde DOGE fiyatı 1,7 TL’de bulunuyor. Dolar fiyatı bol sıfırlı olsa da liranın değer kaybı birçok bol sıfırlı altcoinin 1 TL’yi geçmesine neden oldu. Yukarıda paylaştığımız fiyat analizi orta ve uzun vadeli yatırımcılar için özellikle TL paritesinde çok daha önemli. Bir yandan dolar karşısında TL değer kaybederken diğer taraftan DOGE fiyatının dolar bazlı artışı yatırımcıları mutlu edecektir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Worldcoin Büyük Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Sonraki Haber

Hong Kong Finans Düzenleyicisi Kripto Para İşlemleri İçin Yeni Kurallar Açıkladı

İlgili Haberler