Bitcoin ve Altcoinlerin Negatif Seyri ve Shiba Coin’in Fiyat Tahmini

Bitcoin Haber

Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC), fiyatının iki uca gidip gelmesiyle negatif seyrini sürdürüyor. Bitcoin’in bu kararsızlığı Shiba Coin ve diğer altcoinlerin de fiyatlarında düşüşe neden oluyor. Shiba Coin, meme coinler arasında en büyüğü olup, Ağustos ayından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında seyrediyor. Satıcıların fiyatı 0,0000080 dolarlık destek alanının altına itmesi ve haftalık grafiklerde direnç çizgisinin altında kapanışlar yapılması, fiyatın daha da düşebileceğini gösteriyor.

BTC’nin kararsız seyri, birçok olumlu gelişmeye rağmen düzenleyici baskı ve sıkı Fed politikası nedeniyle önemli bir sıçrama yapamaması, altcoinlerin de düşmesine neden oluyor. Direnç trend çizgisinin 420 gündür yerinde durduğu ve Ağustos ayındaki retle düşüşün ivme kazandığı görülüyor.

Shiba Coin hakkında net bir fiyat tahmini yapmak zor. Ancak, Shiba Coin’in fiyatı 14 Ağustos’tan bu yana düşüş gösteren bir paralel kanal içinde seyrediyor. 2 Ekim’deki retle birlikte, RSI 50’nin üzerine çıkamadı.

Shiba Coin için en olası senaryo, fiyatın 0,0000065 dolar seviyesine düşmesi. BTC’nin 27.500 doların altına geri inmesi ve Cuma günü gelecek enflasyon verisi, düşüş tahminini destekliyor. Ancak, Shiba Coin boğaları kanaldan kurtulabilirse, düzeltmenin tamamlandığı söylenebilir.

Yükseliş senaryosunda ise 0,0000095 dolar hedefi hala geçerli. Ancak, kripto para yatırımlarının yüksek bir risk taşıdığı ve yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmaları gerektiği unutulmamalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB’nin Yeni Yükseliş Hareketi Başlamadan Önce Aşması Gerekenler

Sonraki Haber

Visa’dan Kripto Para Borsalarına Entegrasyon Vurgusu: Kripto Varlıkların Benimsenmesi Yolunda Önemli Adım

İlgili Haberler