Bitcoin ve Altcoinlerin Mevcut Durumu: AVAX, LUNA ve CHZ Coin Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, haftanın ilk iki gününde hızlı yükseliş ve düşüşler yaşadı ve altcoinler genel olarak yükselişe ikna olmadı. Makro cephedeki negatiflikle birleştiğinde kripto para piyasaları halen geçiş döneminde gibi görünüyor. AVAX fiyatı, 18 Eylül tarihinde uzun bir aradan sonra tekrar 9 doların altına indi ve şu anda 9 dolar aralığında seyrediyor. Ancak kısa vadede 9,42 doları aşmadığı sürece kayıplar devam edebilir.

AVAX ve diğer altcoinler hızlı toparlanırken, AVAX’ın zayıflığı, %40’a dayanan AVAX token enflasyonundan kaynaklanıyor. Bu yılın enflasyonist bir dönem olacağından 2022 sonunda bahsetmiştik. Dolaşım arzı artarken AVAX fiyatı da aynı hızda ek talep çekemediği için süreçte negatif ayrıştı.

LUNA Coin’e baktığımızda, yöneticileri hapse girmiş, ekosistemi yağmalanmış ve başarısız bir proje görüyoruz. Fiyat erimeye devam ediyor ve bu aşamada LUNA için çok ciddi pozitif bir haber gelmesi pek mümkün görünmüyor.

CHZ Coin ise, 2021 yılında peş peşe ortaklıklar duyurulurken ralli yapmış bir altcoin. Ancak çoğu takım anlaşmalarını artık tamamladı ve CHZ Coin ekibinin başka bir fiyat katalizörüne ihtiyaç var. Fiyat, haftalık grafikte dikkat çektiğimiz kanalın altında birkaç gün geçirdikten sonra tekrar kanala döndü.

Bu analizler ışığında, kripto para yatırımcıları, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analiste Göre Bitcoin Fiyatı Kısa Süreli Bir Yükseliş Sonrası Düşüşe Geçebilir

Sonraki Haber

STORJ Coin’in Yükselişi: 5 Ayın En Yüksek Seviyesi Hedefleniyor mu?

İlgili Haberler