Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum: Bundan Sonra Ne Olacak? 

Bitcoin Haber

Bitcoin, daha fazla ABD bankası iflası ve bazı yorumcuların güvenli bir liman varlığı olarak dünyanın en büyük kripto para birimine yeni bir ilgi yarattığını söylediği olası bir durgunluk endişeleriyle geçen bir haftanın ardından Asya’da Cuma sabahı işlemlerinde yükseldi ve 29.500 ABD Dolarının üzerinde tutundu. Ether düşüşe geçti, ancak 1.900 ABD$’lık desteğin üzerinde tutundu. Ağındaki bir yapay zeka (AI) geliştirmesiyle kazanç sağlayan Solana hariç, stabilcoin olmayan diğer ilk 10 kripto paranın çoğu düştü. ABD hisse senedi vadeli işlemleri, daha güçlü kazanç sinyalleri üzerine Perşembe günkü normal ticarette Wall Street’teki kazançların ardından Asya’da düştü. 

Kriptolarda Son Durum 

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 09:00’a kadar geçen 24 saatlik sürede %0,77 değer kazanarak 29.518 ABD dolarına yükseldi. Token son yedi günde %4,23 artış gösterdi. 

CNBC’nin Perşembe günü aktardığı ABD merkezli finansal hizmetler firması Bernstein Private Wealth Management’a göre, ABD bankacılık sistemindeki kargaşa ve kırılganlık Bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesine yardımcı oluyor ve güvenli bir liman olarak rolünü sağlamlaştırıyor. 

New York merkezli yatırım bankası HC Wainwright da Bitcoin’in potansiyel olarak bir boğa fiyat döngüsüne girdiğini görüyor ve Çarşamba günü kripto borsası Coinbase’de bir “satın alma” derecesi başlattı ve küresel dijital varlık ekonomisindeki büyümeden yararlanacağını söyledi. 

Ether haftalık %1,98 kayıpla %0,56 düşüşle 1.911 ABD dolarına geriledi. 

Solana, kar amacı gütmeyen Solana Vakfı’nın Çarşamba günü Solana blok zinciri için yapay zekayı araştıran projeler için 1 milyon ABD doları tutarında bir fon duyurmasının ardından %1,91 artışla 22,39 ABD dolarına yükseldi. Solana Labs ayrıca bu hafta OpenAI’nin chatbotu ChatGPT üzerinde, kullanıcıların ChatGPT aracılığıyla cüzdan bakiyelerini kontrol etmelerine, tokenleri transfer etmelerine ve değiştirilemez tokenleri (NFT) satın almalarına olanak tanıyan bir eklenti oluşturdu. 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %0,02 artarak 1,21 trilyon ABD dolarına ulaştı. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi %22,81 düşüşle 51,66 milyar ABD dolarına geriledi. 

NFT’lerde Son Durum 

NFT piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 9:00’a kadarki 24 saatte %0,21 düşüşle 3.701,73’e geriledi ve haftalık bazda %6,55 düşüş gösterdi. Endeks, küresel NFT piyasasının performansının vekil bir ölçüsüdür ve 500 uygun akıllı sözleşmeyi içerir. Forkast.Labs şemsiyesi altında Forkast.News’in kardeş şirketi olan CryptoSlam tarafından yönetilmektedir. 

Forkast Labs NFT stratejisti Yehudah Petscher bir röportajda, Forkast 500’ün bir bütün olarak piyasayı temsil ettiğini, ancak aynı zamanda tüccarları ve ne yapıp yapmadıklarını da yansıttığını ve şu anda NFT piyasalarında çok düşük hacim olduğunu söyledi. Yıkama ticareti hala bir sorun, dedi. 

Petscher, yine de NFT alanında iyi şeyler olduğunu, toplulukların oluştuğunu ve büyüdüğünü söyledi. “Ayrıca, sanat dünya standartlarında ve bu da dijital sanatçıların artık NFT’lerini satarak geçimlerini sağlayabildikleri NFT alanında gerçekleşen önemli bir şey. Sotheby’s ve Christie’s bu noktada düzenli olarak NFT sanatı satıyor,” diye ekledi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Konusunda Kripto Analisti Jason Pizzino’yu Uyardı! 

Sonraki Haber

Kriptolar ve Meme Coin’ler Noktasından Eski CFO’ya 3 Yıl Ceza! 

İlgili Haberler