Bitcoin ve Altcoinlerde Durum Ne? Uniswap İşlem Hacminde Düşüş Var

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatının hafta sonunda düz bir çizgi oluşturmak için çabaladığı görülürken, altcoin piyasalarında durum biraz farklı. Ayı piyasaları, birçok popüler projenin önemli ölçüde değer kaybetmesine yol açtı. Eğer bu süreç daha fazla devam ederse, birçok ekibin dağılma ihtimali ortaya çıkabilir. Ancak her şeye rağmen olumlu haberler de gelmeye devam ediyor.

Merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap’ın 2018’de faaliyete geçmesinden bu yana tamamlanan işlemlerin toplam sayısı 200 milyonu aştı. Ancak merkezi olmayan borsaların işlem hacimleri Mart ayından bu yana azalmaya başladı. CoinGecko tarafından Temmuz ayında yayınlanan bir raporda, ikinci çeyrekte hacimlerin %31 oranında düştüğü belirtildi.

Aynı hacim düşüşü merkezi borsalarda da görülüyor. Günlükte kümülatif hacmin 15-18 milyar dolara kadar düştüğü günler oldu. Piyasa yapıcıların merkezi borsalardaki varlıklarını azaltması nedeniyle kayıplar daha da derinleşti. Hacim düşüşünün Mayıs ayı itibariyle grafiklerde net şekilde görüldüğü belirtildi.

Öte yandan DeFi cephesinde de hacim erimesi hız kazandı. Ağustos ayında Temmuz ayına kıyasla %15,5’lik bir düşüşle hacimlerin 52,8 milyar dolara gerilediği görüldü. İlk çeyrek sonunda bu rakam 155 milyar doların üzerindeydi.

Uniswap, Eylül ayının son haftasına girilirken 14,85 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydetti. Bu, Mart ayında kaydedilen 73 milyar dolarlık en yüksek seviyeden bu yana aylık işlem hacminde %80’lik bir düşüş anlamına geliyor. İşlem hacmindeki bu düşüş, aktif yatırımcıların yaz aylarında ve zorlu ayı piyasalarının ortasında pozisyon almaktan kaçınmasından kaynaklanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Önemli Gelişmeler: Fed, SEC ve XRP Haberleri

Sonraki Haber

FTX Borsasının Çöküşü Sonrası Ortaya Çıkan Suçlamalar ve Hukuki Gelişmeler

İlgili Haberler