Kripto Paralar Yükselecek Mi? Altcoin Beklentileri!

Fatih Uçar

En büyük kripto para yazı hazırlandığı sırada 23.100 dolardan alıcı buluyor. Günlerdir Bitcoin 23.000 doların üzerinde kalıcılık için mücadele ediyor. Ethereum, BTC’ye nispeten daha güçlü kaldı. Peki kripto para yatırımcılarını önümüzdeki hafta neler bekliyor? Bitcoin artık bu dar aralıktan çıkabilecek mi? İşte detaylar.

Bitcoin (BTC)

2022 yılında Bitcoin’in bugünlere benzer dar aralıkta hareket ettiği çok fazla zaman oldu. Artık durgunluktan sıkılan yatırımcılar daha fazla volatilite istedikçe fiyat düştü. Yine benzer bir düşüş yaşanır mı? Direnç bölgesi birkaç kez sert biçimde ret yedi, agresif satışlar Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketini baskılıyor. BTC/USDT çiftindeki son iki aylık toparlanma, ters çevrilmiş bir bayrak modeli tarafından yönetiliyor. Bununla birlikte, aynı model, 2022’deki ilk dört aylık ralliden sonra %30 ve Mayıs-Haziran arası toparlanmanın ardından %40,5 fiyat düşüşüne neden oldu.

Bu nedenle, devam eden boğa koşusuna rağmen, BTC fiyatı hala önemli bir düzeltmeye hazırlanıyor. Birden fazla popüler analist de günlerdir bu geri çekilmenin uyarısını paylaşıyor. 29 Temmuz’da BTC fiyatı direnç trend çizgisinden döndü ve bu model içinde bir ayı döngüsü başlattı. Küçük geri çekilme, 22600 dolarlık desteğe ulaştığı için fiyatları %5,5 oranında düşürdü. 5 Ağustos’ta yerel destek, 20 günlük EMA durakları ve %3’lük bir fiyat artışıyla mevcut düzeltme ile uyumlu hale geldi.

Kripto Paralar Düşebilir

Kripto paralar Bitcoin öncülüğünde yeni bir düşüş dönemi yaşayabilir. BTC fiyatı 22600 dolarlık desteği kırdığında 22.000 dolar ve ardından 18.900 dolara kadar düşüş yaşanabilir. Bu durum altcoin fiyatlarını çok daha ciddi şekilde etkiler. Toparlanma rallisinde %100’ün üzerinde artış yaşayan çok sayıda altcoin hızlı satışlara tanık olabilir. Üstelik bu düşüş tetikleyebilecek önemli bir gelişme var. Çarşamba günü gelecek enflasyon verisi senaryonun tamamlanması için gerekli katkıyı sağlayabilir.

Aksine, BTC fiyatı 22600 dolardan yükselir ve trend çizgisini desteğe dönüştürürse toparlanma bir süre daha devam edebilir. Özellikle yaklaşan Merge, ETH ve onunla bağlantılı altcoinlerin bu süreçte güçlü ralliler yaptığını görebiliriz.


Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Merge Bu Altconi Tehdit Ediyor! Projeden Resmi Açıklama!

Sonraki Haber

Hector Network, Borussia Dortmund ile Ortak Oldu

İlgili Haberler