Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Çöküş İddiası: Spot Bitcoin ETF’si ve Blok Ödülü Yarılanması Belirleyici Olacak

Bitcoin Haber

Ünlü risk sermayedarı Anthony Pompliano, Bitcoin‘in önümüzdeki dönemde nasıl bir seyir izleyeceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Pompliano’ya göre, Bitcoin’in 2020’deki boğa piyasasını tekrarlayabilmesi için spot tabanlı bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması ve blok ödülünün yarılanması gerekiyor.

Pompliano, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda, Bitcoin’in bir sonraki blok ödülü yarılanması sırasında tam gelişmiş bir boğa piyasasına girebileceğini belirtiyor. Ayrıca, bu durumun talep şoku yaratacağını ve sektöre yeni varlıkların akacağını ifade ediyor. Blok ödülünün yarılanması durumunda, bu durumun arz şokuyla çakışacağını ve bu durumun gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in fiyatında önemli bir yükseliş yaşanabileceğini söylüyor.

Bitcoin blok ödülü yarılanması, madencilerin çıkardıkları blok başına aldıkları ödül miktarının yüzde 50 oranında yarılanması anlamına geliyor. Bitcoin’in bir sonraki blok ödülü yarılanmasının Nisan 2024’te gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Pompliano’ya göre, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda, büyük ve güçlü yatırımcılar Bitcoin’e doğru büyük bir akın yapacaklar. Ancak bu akının bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal yatırımcılardan geleceğini belirtiyor. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0,49 yükselişle 26 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayında Yükseliş Potansiyeli Olan Dört Altcoin

Sonraki Haber

Altcoin Sherpa’dan CyberConnect (CYBER) Analizi: Büyük Yükseliş Bekleniyor

İlgili Haberler