BTC’yi %300 Arttıran Gösterge Yeniden Görüldü

BTC’yi %300 Arttıran Gösterge Yeniden Görüldü

Bu hafta başında 10.400 dolara kadar yükselmeyi başaran lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), BitMEX’te 24 saat içinde yaklaşık 2.000 dolarlık düşüş sergiledi. Bu düşüşün ardından analistler Bitcoin’in düşüşünün devam edebileceği ve 6.000 dolara kadar gerileyebileceği yönünde yatırımcıları uyardı.

Ancak bazı analistlere göre en son 2019’un boğa koşusunun başında görülen bir makro göstergeye göre, boğalar kripto para piyasasının kontrolünü elinde bulunduruyor.

Bitcoin Fiyatı

Mart ayında 3.800 doların görüldüğü büyük düşüşün ardından Bitcoin güzel bir ivme ile kendisini hızlıca toparladı. Her ne kadar bu hafta 10.000 dolar seviyesinde bir reddetme ile karşılaşılmış olsa da BTC Mart’taki düşük seviyelerden %150 daha iyi bir rakam ile işlem görüyor.

Öte yandan Newsbtc’nin haberine göre, piyasanın popüler analistlerinden “Cryptobirb” yazının sonundaki tweet’ten de anlaşılacağı gibi Bitcoin’in bir boğa piyasasına girdiğini işareti olan göstergenin 2019 boğa koşusundan sonra ilk kez yükseliş eğilimi gösterdiğini ifade ediyor. Göstergeye göre, Bitcoin son ralliye yanıt olarak aylık pozitif bir momentum haç görüyor.

Bunun yanında aslında böyle bir haç 2019’un Ocak ve Şubat aylarında son kez görüldüğü için analistlerin dikkatini çekiyor. Çünkü bu göstergeden sonra Bitcoin’in %300 artış sergilediği yolculuğu başlamıştı ve Bitcoin 3.500 dolardan 14.000 dolara kadar yükseliş sergilemişti.

10.500 Dolar Geçilmeli

Analistlere göre bu göstergelere rağmen Bitcoin’in yükselişinin başladığını  net bir şekilde ifade edilebilmesi için 10.500 dolarlık direnç seviyesinin kırılması gerekiyor. Bitcoin’in 10.500 dolarlık direnç seviyesinin altında kalması ise analistler arasında bazı karışıklıkların yaşanmasına sebep oluyor.

Dolayısıyla öncelikle 10.500 dolar sınırı aşılmalı ve sonrasında boğa hissiyatı içine girilmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.