Bitcoin ve Altcoin’ler: BTC ve Altcoin’ler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin ve dolayısıyla tüm kripto para piyasasında kararsız fiyat hareketler devam ediyor. Her ne kadar bugün piyasayı yeşil görsek de aslında kayıplar henüz geri alınabilmiş değil. BTC 42.000 dolarlık güçlü direnci kırmaya çabalarken analistler bu seviyenin yeni 28.000 dolar olabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı ve Önemli Seviyeler

Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC fiyatı 42.000 dolarlık direncin hemen altında işlem görüyor. Grafikler göz önüne alındığında 42.000 doların gerçekten önemli bir direnç olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Eğer 42.000 dolarlık direnç kırılır ve 42.000 dolar yeniden destek olarak kendisini kanıtlarsa sonraki dirençlerin test edilmeye başlayacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak 40.000 dolarlık desteğin kaybedilmemesi ve daha büyük bir geri çekilmenin yaşanmaması analistlerin pozitif görüşlerinin desteklenmesini sağlıyor. Öte yandan yaşanan düşüşlerin bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilmesi de yükseliş beklentilerini arttırıyor.

Eğer BTC 42.000 doları desteği dönüştürmeyi başarırsa bir sonraki direncin 43.000 dolarda olacağı ifade ediliyor. Sonrasında ise 45.000 dolar ve 48.000 dolarda dirençler karşılaşılabileceği ve nihayetinde 50.000 dolarlık psikolojik direncin test edilebileceği düşünülüyor.

Ancak Bitcoin 42.000 doları desteğe çeviremezse önümüzdeki günlerde 40.000 dolarlık desteğin bir kez daha test edildiğine şahit olabiliriz. 40.000 aşağı yönlü kırılımı ise 38.000 dolarlık desteğe doğru hızlı bir düşüşü tetikleyebilir.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de karışık hareketler sürüyor. Eğer BTC beklenen artış performansını sergilerse analistler çoğu altcoin biriminin lider kriptodan daha hızlı toparlanabileceğini düşünüyor. Çünkü BTC değer kaybederken altcoin’ler çok daha fazla düşüş yaşadı. Bu da tam tersi bir durumun oluşabileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Ancak eğer BTC beklenen artış performansını sergileyemezse altcoin’lerde düşüşler daha sert bir şekilde devam edebilir. Dolayısıyla piyasanın yönünün tayin edilebilmesi için 42.000 dolarlık seviye oldukça önemli.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Google, Kripto Paralar Konusunda Ciddi Adımlar Atacak!

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) Fiyatı: Elon Musk Etkisi Mi, Piyasa Etkisi Mi?

İlgili Haberler