Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum: Belirsizlik Devam Ediyor

İlayda Peker

Analistler ve yatırımcılar uzun zamandır Bitcoin‘in yeni bir ralli başlatmasını bekliyor ancak görünüşe göre BTC haftanın üçüncü gününde de bir ralli başlatamadı. Bunun yanında altcoin’ler belirsiz piyasa koşullarından lider kripto para biriminden çok daha fazla etkilenirken karışık sinyaller alınmaya devam ediyor.

Bitcoin’de Karışık Hareketler

Lider kripto para birimi BTC, yazının kaleme alındığı an itibari ile 42.000 dolarlık önemli seviyenin altında işlem görüyor ve 41.250 dolar seviyelerinde ilerliyor. Buna ek olarak BTC fiyatının 40.000 dolar ile 45.000 dolar bandında sıkışıp kaldığı ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak Ocak ayı boyunca BTC, 40.500 dolar ile 44.200 dolar arasında konsolide oldu. Bu aralık daraldıkça yükseliş veya düşüş hareketi daha da olası hale geliyor. Fiyatlarda yaşanan durgunluk sebebiyle aşağı ya da yukarı yönlü hamlenin sert olabileceği düşünülüyor.

Eğer Bitcoin fiyatı 40.000 doların altına doğru bir hamle yaparsa arka arkaya önemli desteklerin kırıldığını görebiliriz. Benzer şekilde Bitcoin’in 45.000 dolarlık seviyenin üzerine hamle yapması da arka arkaya önemli dirençlerin kırılımını beraberinde getirebilir.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin ile birlikte altcoin fiyatları da belirsiz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Altcoin’lerin harekete geçebilmesi ve bir altcoin rallisinin başlaması için Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi ve beklenen seviyeleri görmesi gerekiyor.

Son 24 saat içinde piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 3.000 dolar seviyelerinden işlem görürken, Binance Coin (BNB) 456, Cardano (ADA) 1,38, Solana (SOL) 133 ve Ripple (XRP) 0,72 dolardan işlem görüyor.

Şu an için ABD’nin yeniden faiz yükseltme kararının gündemde olması sebebiyle tü piyasalarda belirsizlik hakim. Belirsizliğin dağılmasından sonra ise kripto para piyasasının yönünün belli olması bekleniyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

NFT Pazar Yeri OpenSea’de Sorunlar Mı Yaşanıyor?

Sonraki Haber

Bloomberg Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) Beklentisini Açıkladı

İlgili Haberler