Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Açık Faiz 5 Ayın Dibinde: Piyasa Yorgunluğu ve Yatırımcı Umutları

Bitcoin Haber

Ağustos sonunda SEC’in ETF retleri ve kar satışları Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi. Kripto para piyasası yorgunluk belirtileri gösterirken, Bitcoin’in vadeli işlemlerde azalan açık faizinden de bu durum anlaşıldı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘da açık faiz, 5 ayın en düşük seviyesi olan 2.796.429.005 dolara geriledi. Bu düşüş, özellikle Bitcoin’in 27.000 dolar seviyesine ulaşmakta zorlandığı bir dönemde yatırımcıları umutsuzluğa sürüklüyor.

Buna rağmen, Grayscale’in 29 Ağustos’ta SEC’e karşı zafer kazanması piyasaya moral verdi. Ancak bu durum, spot piyasada devam eden zorluklara rağmen, duyarlılıkta kalıcı bir dönüşe işaret etmiş değil. Kaiko verileri, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık faizin toparlanmaya başladığını ancak henüz dip seviyelerden çıkmadığını belirtiyor.

Vadeli işlem açık faizlerinin düşmesi, yatırım stratejisinde bir değişime işaret ediyor olabilir. Grayscale galibiyetinin yarattığı heyecan, piyasaya cesaret verici bir işaret olsa da, bir Bitcoin ETF’sinin uzun zamandır beklenen onayı gibi başka olumlu tetikleyiciler ortaya çıkmadıkça, piyasadaki ihtiyat durumu ortadan kalkmayacak.

15 Ekim tarihinde ETF başvurularıyla ilgili ikinci kararlar açıklanacak. Eğer SEC erken onay verirse bu büyük bir sürpriz olacaktır. Ancak 20 Eylül’deki Fed toplantısında faiz tavanı ilan edilir ve SEC önümüzdeki ay birkaç ETF onaylarsa bu durum ayı piyasalarının sonuna işaret eder. Bloomberg uzmanları, bu yıl için ETF onayına %75, önümüzdeki yıl için ise %95 ihtimal veriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’su Kripto Para Piyasası ve Davaları Değerlendirdi

Sonraki Haber

Dünyada Tanınan Kripto Analistlerinden Bitcoin İçin Uyarılar

İlgili Haberler