Bitcoin Teknik Analizi: BTC’nin Yukarı Yönlü Hareketi Geçici Mi?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, 22 hazirandan bu yanan kilit destek ve direnç seviyeler arasında seyrini sürdürüyor. BTC fiyatı, yaklaşık olarak 22 günlük süre zarfında 30.000 dolar ila 36.000 dolar arasında sıkıştı.

Bitcoin Grafikleri

Coinmarketcap veirlerine BTC fiyatı son 24 saat içinde 32.943 dolara dokundu. Uzmanlar Bitcoin’in ralliye başlamak için momentumdan yoksun olduğunu kaydederken son haftalarda görülen fiyat modelinin tekrarını işaret etti. Bu fiyat hareketi Bitcoin boğalarının zayıf olduğu anlarda gelirken beklentileri karşılamadı. Ancak yine de fiyat daralan direnç ve destek seviyeleri arasında seyrini sürdürmeyi başardı. Bununla birlikte potansiyel bir yükseliş işareti, balinaların mayıs ayı geri çekilmesinin ardından BTC biriktirmesine devam etmesidir.

Bitcoin’in günlük grafik verilerine göre RSI 42 ile aşırı satış bölgesine yakın seyrediyor. MACD eğilimin yetersiz olduğunu doğrularken Momentum göstergesi sıfırın altına düşerek ivmenin aşağı yönlü olduğunu onaylıyor. Bitcoin’in düşüş hareketini reddetmesi adına kilit destek seviyesi 30.000 dolarken, yukarı yönlü sıçrama için kritik direnç seviyesi 35.500 dolar ila 36.000 dolarlık fiyat bandıdır.

Uzmanlar Uyarıyor: Kayıplar Artabilir

Bitcoin, uzun süreli kayıpları önlemede başarılı olsa da bazı analistler mevcut piyasa duyarlılığının düşüşün potansiyel bir derinleşme göstergesi olarak değerlendiriyor. ExoAlpha’nın kurucu ortağı Elie Le Rest, Bitcoin’in “yönsüz eğiliminin” yanı sıra işlem hacminin de düştüğünü belirtti.

Daha önce elde edilen bilgilere göre Ethereum 27 haziran tarihinde aktif adresler açısında Bitcoin’i geçmeyi başardı. Bitcoin’in ivme kaybettiğini en büyük göstergesi ise bu durum olarak yorumlanıyor. Öte yandan Le Rest, Bitcoin’in düşük likidite dönemlerinden geçtiğini söyleyerek kayıpların neden artabileceğini açıkladı: “Bu fiyat aralığında tipik olarak düşük likiditeli piyasalarda olduğu gibi hızla aşağı düşmeden önce fiyatlar hafif yükselişler gösterdiğine tanık oluruz.”

Sonuç olarak kripto para piyasası düşüş evresinde seyredir. JPMorgan, piyasa gerilemesinde kurumların Bitcoin ilgisinin bekleneni karşılamadığını belirtmiş ve BTC’nin bir sonraki rallisinden önce 23.000 dolara gerileyeceği tahmininde bulunmuştu. JPMorgan raporlarına göre kurumlar Bitcoin (BTC) satın alma da yeterince iştahlı değiller.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tetra Pay Token İle Online Oyun ve Alışveriş İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

Sonraki Haber

Binance’a Bir Şok Daha! Bu Sefer O Ülkenin Finansal Denetleyicisi Uyardı!

İlgili Haberler