Bitcoin Fiyatı Konusunda Kafalar Karışık: BTC Rallisi Bitti Mi?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı uzun süredir 30.000 dolar ile 35.000 dolar bandında sıkışmış durumda ve bu aralıkta 32.000 dolarlık seviyenin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Lider kripto para biriminin fiyatının bugün 31.600 dolar bandına kadar gerilemiş olması ise özellikle dikkat çekiyor.

Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

Analistlerin büyük çoğunluğu Bitcoin fiyatında oluşan sıkışmanın yakın zamanda aşağı yönlü ya da yukarı yönlü kırılması gerektiğini düşünüyor. Bu noktada ise piyasanın ikiye bölündüğü ifade edilebilir.

Bitcoin fiyatında düşüşün devam edeceğini ifade eden analistlerin çoğunluğu ilk desteğin 28.000 dolarda olduğunu düşünüyor. Düşüş tahminlerinde bulunan analistler 28.000 dolarlık desteğin güçlü kalamayacağını ve düşüşün 15.000 dolar seviyelerine kadar derinleşebileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak düşüş senaryosunda analistler Bitcoin’in daha düşük seviyelerde konsolide olacağını da belirtiyor ve artık bir ayı piyasasında olduğumuzu da dile getiriyor.

Bitcoin’de Yükseliş Senaryosu

Bunun karşısında pek çok önemli analist şu anda Bitcoin’in bir fiyat ve zaman döngüsünde olduğunun altını çiziyor. Bu döngüye göre ise şu anda Bitcoin bir rallinin tam ortasında bulunuyor ve 14 Nisan’da görülen 64.900 dolar BTC için bir zirve noktası değil.

Döngü grafiklerine göre her Aralık ayında BTC fiyatında bir dip ya da bir zirve oluşuyor. Mevcut döngü içinde analistler Aralık ayında bir zirve oluşması ihtimalinin bir dip oluşması ihtimalinden çok daha güçlü olduğunu düşünüyor.

Dolayısıyla bu grafiği değerlendiren analistler Bitcoin’in yıl sonuna doğru ralliye devam edeceğini ve daha sonra bir ayı piyasasının gündeme geleceğini belirtiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyat Beklentileri: Ripple’da Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

Sonraki Haber

Ethereum Balinaları Düşüşü Fırsata Çeviriyor ve ETH Biriktirmeye Devam Ediyor

İlgili Haberler