Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı İle Birlikte Büyük Transferler de Artışta

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün 1 aylık en yüksek seviyesini kaydetti ve 43.950 dolara kadar yükseldi. Elde edilen verilere göre bu yükseliş sırasında büyük Bitcoin transferleri gerçekleşti.

Büyük Bitcoin Transferleri

Popüler kripto para takipçisi Whale Alert, her biri 10.200 ile 10.400 Bitcoin taşıyan dokuz büyük Bitcoin işlemi tespit etti. Dolayısıyla yaklaşık olarak 111.292 adet BTC’lik işlem gerçekleşmiş oldu. Mevcut BTC fiyatları ile de bu rakamın yaklaşık olarak 4.809.606.201 dolara eş değer olduğu ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in 43.300 dolarlık direnci aşması ve 44.000 dolar sınırına kadar dayanması ile toplam kripto para piyasası değeri de bir günde 100 milyar doların üzerinde artış yaşayarak 1,7 trilyon dolar üzerine çıktı. Bitcoin’in piyasa değerinin de yeniden 800 milyar dolar üzerinde olduğu ifade edilebilir.

Öte yandan 6 Ağustos Cuma günü Santiment analitik veri sağlayıcısı, cüzdanlarında 100 ile 10.000 BTC tutan Bitcoin balinalarının artık toplam Bitcoin arzının neredeyse yüzde 50’sine sahip olduğunu bildirdi.

Net Gerçekleşmemiş Kar Zarar Endeksi

Glassnode veri toplayıcı tarafından sağlanan ve Moskovski Capital’in CIO’su tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, Bitcoin varlık ayarlı NUPL (Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar) endeksi, geçen yıl Ekim ayından bu yana ilk kez yeşil bölgede hareket etmeye başladı.

Bu metrik, şu anda tüm Bitcoin ağının kâr durumunda mı yoksa zarar durumunda mı olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla ağın yeşilde olması ağın net kar durumunda olduğunu gösteriyor.

Tüm bu verilere bakıldığında şu an için Ağustos-Eylül-Ekim aylarının yükseliş ile geçeceğini ifade eden analsitlerin, diğer tahminlere göre haklı çıktığını görebiliyoruz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyat Beklentileri: Ripple Fiyatı Yeni Rekor Kırabilir Mi?

Sonraki Haber

Gayrimenkulün NFT Pazarıyla Buluştuğu Platform: Unirealchain (UNR)

İlgili Haberler