Bitcoin Tam Gaz İlerliyor: BTC Fiyatı 60.000 Dolara Gidiyor!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün oldukça iyi bir fiyat performansı ile güne başladı ve fiyat 59.999 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar 60.000 dolara 1 kalmış olsa da henüz psikolojik sınır aşılabilmiş değil.

Bitcoin Fiyat Performansı

Bitcoin fiyatı 29 Eylül’de 40.000 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra bir yükseliş performansı başlattı ve Ekim ayı, geride bıraktığımız 3 aydan çok daha iyi geçiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 59.400 dolar üzerinde işlem görüyor ve  son 1 haftada yaklaşık olarak %10 değer kazandı.

Bitcoin’in Ekim, Kasım ve Aralık aylarında oldukça iyi performans sergileyeceğini çoğu analist dile getiriyordu. Ancak bazı analistler artık bir ayı piyasasında olduğumuzu ve yaşanacak yükselişlerin geçici fiyat hareketlerini olacağını dile getiriyordu. Şu an için ilk tahmini yapan analistler haklı çıkmış görünüyor. Ancak henüz Ekim ayının ortasındayız ve net yorumlar yapmak için henüz erken.

Buna ek olarak eğer Bitcoin’de beklenen hareketler gerçekleşirse bu noktadan sonra ilk hedef 65.000 dolar ve sonrasında ikinci hedef 72.000 dolar seviyesi. Bazı analistler ise Bitcoin 2021 yılı bitmeden 100.000 doları ve hatta 128.000 doları göreceğini düşünüyor. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için ise önümüzde iki buçuk ay var…

Altcoin Fiyatları

Şu anda tüm gözler Bitcoin’e dönmüş durumda ve bu durum Bitcoin piyasa hakimiyetinin artmasını sağlıyor. Bitcoin piyasa hakimiyetinin artması ise yatırımcıların altcoin’lerden önce BTC yatırımlarına odaklandığını gösteriyor.

Dolayısıyla BTC fiyatındaki yükseliş ile birlikte bir süre daha altcoin’leri nispeten sakin kalabileceği ve sonrasında beklenen fiyat hareketlerini sergileyecekleri düşünülüyor. Altcoin rallisinin başlaması ile de bazı kripto para birimlerinin 10 kata kadar değer kazanacağı ifade ediliyor.

Ancak her koşulda olduğu gibi yatırımcıların mutlaka kendi araştırmalarını yapmaları ve FOMO’ya kapılmadan alım işlemlerini gerçekleştirmesinin çok önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Meksika Kararını Verdi! El Salvador’un İzini Takip Edecek Mi?

Sonraki Haber

XRP’ye Olan İlgi Artıyor: Yatırımcılar XRP’lerini Satmıyor

İlgili Haberler