Bloomberg Uzmanları, Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentilerini Açıkladı

Mert Bahçe

Bloomberg’in yayınladığı rapora göre Bitcoin fiyatı 80.000 dolara ulaşabilir. Lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içerisinde inanılmaz hareketli dakikalar yaşadı. Önce Binance’in 1 milyar dolarlık BSC geliştirme fonu, kripto para piyasasında ateşi körükledi. Ardından gelen Binance’in Çinli kullanıcılara hizmetini sonlandırması haberi liderin gerilemesine neden oldu.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bloomberg raporuna göre lider kripto para birimi Bitcoin, 85.000 dolarlık bölgeye kadar tırmanabilir. BTC, 20 Temmuz tarihinde 29.856 dolara düştükten son %90’dan fazla büyük bir toparlanma hareketi sergiledi. Milyarder Barry Silber tarafından kurulan Digital Currency Group tarafından satın alınan Luno alım satım platformundan Vijay Ayyar’a göre 50.000 doların korunması şartıyla BTC 80.000 dolara ulaşabilir.

Bloomberg, BTC için 79.000 doları işaret etti. Bloomberg, amiral geminin mayıs ayından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlayan önemli grafikleri paylaştı. Ters baş ve omuz modeli, BTC’nin 79.000 seviyesine ulaşma ihtimalini artırıyor.

Bloomberg tarafından elde edilen verilerde bir Ichimoku sinyali ve opsiyon piyasası, potansiyel olarak 80.000 dolara odaklanmış durumda. Bunun yanı sıra başka bir Bloomberg uzmanı, bu yılın dördüncü çeyreğinde önemli kazanımlar bekliyor. Baş emtia stratejisti Mike McGLone, medyaya yansıyan son demecinde artan ABD borcunun ve potansiyeli bir temerrüt üzerindeki gerilimin Bitcoin’i Q4’te inanılmaz derecede ileri taşıyacağını belirtti.

Lider, Engelleri Birer Birer Aşıyor

Öte yandan McGlone, bu yılın başlarında Bitcoin yıl sonu fiyat tahminini 100.000 dolar olarak açıklamıştı. Lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 55.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ayrıca Korku ve Açgözlülük endeksi “aşırı açgözlülük” anlamına gelen 78 seviyesini işaret ediyor.

Bunun yanı sıra JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in bir değeri olmadığını kısa süre önce tekrar dile getirdi. Çinli yetkililerin eylül ayında açıkladığı yasakların akabinde Bitcoin ekim ayını bomba bir gündemle geçiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? BTC Fiyat Yorumları!

Sonraki Haber

Binance Çinli Kullanıcılara Hizmet Vermeyecek! Fiyatlar Nasıl Etkilendi?

İlgili Haberler