Bitcoin Suisse, İsviçre’nin Neden Kripto Pivot Noktası Olduğunu Açıklıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin Suisse CEO’su Dr. Dirk Klee, İsviçre’nin Avrupa’da kriptonun benimsenmesi için bir “pivot noktası” olduğunu ve “kurumsallaşmanın bir sonraki aşamasının merkez noktası” olmaya devam ettiğini söyledi.

İsviçre ve Kripto Paralar

CEO, İsviçre’nin neden hala Avrupa’da kripto için en üst nokta olduğunu ve kurumsal yatırımcıları çekmeye devam edeceğini İsviçre’nin Davos kentinde bir Cointelegraph röportajında açıkladı.

Gareth Jenkinson ile görüşen Klee şunları söyledi:

Geçen yıl çok fazla güven yok edildi ve erozyona uğradı ve biz kurumsallaşmanın bir sonraki aşamasının merkez noktası olmak istiyoruz, bilirsiniz, burayı daha erişilebilir, kullanımı daha kolay ve aynı zamanda daha güvenli hale getirmek.

2013 yılında kurulan Bitcoin Suisse, “İsviçre dağlarının derinliklerinde saklama çözümleri” de dahil olmak üzere varlık depolama konusunda uzmanlaşmış en eski Bitcoin ve kripto şirketlerinden biridir.

İsviçre, Avrupa’da kripto için iyi bilinen bir güvenli limandır. Denize kıyısı olmayan ülke, Ethereum’un başlangıcındaki rolüyle tanınıyor ve blok zinciri ve kripto para şirketleri için elverişli bir ortam olan Crypto Valley’e ev sahipliği yapmaktadır.

İsviçre aynı zamanda Bitcoin konferansına ev sahipliği yapan ve hatta McDonald’s’ın Bitcoin Lightning‘i kabul etmesini sağlayan Bitcoin ve kripto dostu Lugano şehrine de sahiptir.

Kripto Paralara Olan Güven

Bununla birlikte, İsviçre’de bile kripto güveni, özellikle FTX fiyaskosu ve bunun kripto üzerindeki bulaşıcı etkileri ışığında, 2022’de bir darbe aldı: “Bu sektör için bir gerileme. Pek çok güveni yok etti ve -biliyorsunuz- pek çok yatırımcının da zarar görmesine neden oldu,” diye açıkladı Klee.

Böyle bir ortamda İsviçre’nin tarihi değerlerine geri dönmek faydalı olacaktır. İsviçre hala “iş yapmak için güvenli bir yer”:

İsviçre cilası, İsviçre kalitesi bir anlatıdır ve bu sektörün ihtiyaç duyduğu bir kalite işaretidir çünkü – bilirsiniz – güvenilir bir yere sahip olmanız gerekir.

Binlerce kripto meraklısı Dünya Ekonomik Forumu’ndaki kripto ve blok zinciri etkinliklerine akın etti. Alp Dağları’nın eteklerinde, Davos kayak merkezinde düzenlenen bu etkinlikte, ayı piyasasının İsviçre’nin cazibesini bozmadığı görülüyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX Dramının Ortasında Sonra Bitcoin Hisse Senetleri Korelasyonu Yükseldi

Sonraki Haber

Ripple CEO’su: “XRP Davası Haziran’a Kadar Çözülecek”

İlgili Haberler