Bitcoin Temel Teknik Göstergeleri Aşırı Alımı Mı Gösteriyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatları geçtiğimiz hafta boyunca artış gösterdi, ancak varlık ‘aşırı alım’ bölgesine girmiş olabilir. Bitcoin geçtiğimiz hafta %22 gibi etkileyici bir artış kaydetti. Bu hareket, Çarşamba günü Asya ticaret seansı sırasında fiyatları 2023’ün yeni zirvesi olan 21.356 $’a yükseltti.

Bitcoin Performansı

Dahası, kripto rallisi BTC’yi bir dizi temel teknik göstergenin üzerine çıkardı. Bu durum, ayı piyasasının dibinin oluştuğunu ve yeni bir yükseliş trendinin gelişmekte olduğunu gösterebilir.

Glassnode’a göre 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA) genellikle “makro piyasa trendleri için turnusol testi” olarak kullanılıyor.

Analiz sağlayıcısı, bu haftaki rallinin BTC fiyatlarını bu kilit seviyenin üzerine çıkardığını ve önceki döngülerdeki hareketleri yansıttığını bildirdi:

Bitcoin piyasaları genellikle garip bir şekilde tutarlı döngüsel bir davranış sergiliyor ve bu döngü 381 gün boyunca 200D-SMA’nın altında işlem görüyor; bu da 386 günlük 2018-19 ayı piyasasından sadece 5 gün utangaç.

Bitcoin RSI Yüksek

Bir diğer önemli teknik gösterge de Gerçekleşen Fiyat (RP). Woo Charts’a göre Bitcoin şu anda 19.753 $ olan bu seviyeyi aştı.

Gerçekleşen Fiyat, dolaşımdaki tüm kripto paraların son hareket fiyatlarındaki değeridir. Ayrıca, tüm piyasanın BTC’leri için ne ödediğinin bir tahmini olarak da düşünülebilir.

Bununla birlikte, varlık fiyatlarının uzun vadeli 200 haftalık hareketli ortalamaya ulaşması için hala bir yol var. Bu makro trend göstergesi şu anda 24.566 $ seviyesinde.

Kısa vadeli görünüm yükseliş yönünde olsa da, başka bir gösterge aşırı alım sinyali veriyor. Bitcoin günlük göreceli güç endeksi (RSI) şu anda yüksek olan 90’ın hemen altında. RSI bu seviyelere ulaştığında genellikle bir geri çekilme izler.

Piyasa duyarlılığı açısından bakıldığında, Bitcoin şu anda korku ve açgözlülük endeksinde nötr bölgeye geri döndü. BTC, Nisan 2022’den bu yana ilk kez duyarlılık endeksinde 50’yi aştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tucker Carlson’dan İlginç Bitcoin Teorisi

Sonraki Haber

FTX Dramının Ortasında Sonra Bitcoin Hisse Senetleri Korelasyonu Yükseldi

İlgili Haberler