Bitcoin Savunucusu 2023 Yılı Altın ve Gümüş Tahminlerini Paylaştı!

İlayda Peker

Zengin Baba Yoksul Baba adlı çok satan kitabın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, altın fiyatının bu yıl 3.800 dolara yükseleceğini, gümüşün ise 75 dolara ulaşacağını öngördü. Ayrıca neden “bir altın savunucusu” ve “bir gümüş savunucusu” olduğunu da paylaştı.

2023 Altın ve Gümüş Fiyat Tahminleri

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, altın ve gümüş fiyatlarının 2023 yılında ne kadar yükseleceğine ilişkin tahminini paylaştı.

Zengin Baba Yoksul Baba, 1997 yılında Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılmış bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süre New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almıştır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satılmıştır.

Kiyosaki Perşembe günü bir tweet attı:

2023’te gümüşün 75$’a, altının ise 3,800$’a çıkacağını tahmin ediyorum.

Kiyosaki açıklamalarına, “1972 yılında bir altın savunucusu oldum. Vietnam’da düşman hatlarının gerisinde uçan bir deniz pilotuydum ve maden düşmanların elinde olduğu için altını indirimli almayı umuyordum. Altının fiyatının dünyanın her yerinde aynı olduğunu öğrendim.” sözlerini kullandı.

Ünlü yazar geçen hafta attığı bir başka tweet’te de gümüşe nasıl merak sardığını paylaştı:

1964 yılında gümüşü savunmaya başladım. Bir on sente bakıyordum ve kenarında bakır bir renk gördüm. Henüz 17 yaşındaydım ama paramızla kazıklandığımızı biliyordum. O zamanlar ABD hükümetinin sahte paranın altın ve gümüşü kovduğunu söyleyen Gresham Yasası’nı ihlal ettiğini bilmiyordum.

Son Şans Mı?

Geçen hafta yatırımcıları, düşük fiyatlardan altın ve gümüş almaları için son şansları olabileceği konusunda uyardı. Borsanın çökerek altın ve gümüş fiyatlarının yükselmesini bekliyor. Bu yazının yazıldığı sırada altın vadeli işlemleri 1,835.30$, gümüş vadeli işlemleri ise 24.24$’dan işlem görüyor.

Kiyosaki birçok kez Biden yönetimine, Federal Rezerv’e, Hazine’ye ve Wall Street’e güvenmediğini söyledi.

Federal Rezerv enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırmaya devam ettikçe hisse senedi, tahvil ve emlak piyasalarının çökmesini bekliyor. Ayrıca ABD dolarının “tost” olduğuna inanıyor.

Kiyosaki altın ve gümüşün yanı sıra Bitcoin‘i de öneriyor. Kısa süre önce, Federal Rezerv dönüp trilyonlarca “sahte” dolar bastığında Bitcoin yatırımcılarının daha zengin olacağını söyledi. Ünlü yazar ayrıca kendisinin bir yatırımcı değil Bitcoin yatırımcısı olduğunu, bu nedenle BTC fiyatı yeni bir dibe vurduğunda heyecanlandığını belirtti. Cumartesi günü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeleriyle diğer kripto para birimlerinin çoğunu ezeceği uyarısında bulunarak daha fazla Bitcoin satın aldığını söyledi.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Momentumu Yükselirken XRP Kripto Kazançlarına Öncülük Ediyor

Sonraki Haber

İran’dan Bitcoin Madenciliği İle İlgili Önemli Karar!

İlgili Haberler