Bitcoin Roketlendi: İlk Spot Bitcoin ETF Onayı Aldı

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı hızla 28.300 doları aştı. Kripto para biriminin değerindeki bu artış, ilk Spot Bitcoin ETF onayının verildiği haberinin ardından gerçekleşti. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinin SEC’in önünde onay sırası beklediği bildirildikten sonra, iShares Spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı duyuruldu. Ancak bu iddia henüz doğrulanmış değil ve resmi internet sitesinde henüz ulaşılamıyor.

Eric Balchunas haberin sürpriz biçimde erken geldiğini ve bunu doğrulamaya çalıştığını söyledi. Bu sırada Bitcoin fiyatı 29.000 doları hızla aştı. Eğer haber doğrulanır ve diğer ETF başvurularının da onaylandığını görürsek, bu durum kripto paraların en azından kısa vadede etkileyici bir yükseliş yaşamasına neden olabilir.

Ancak, Cointelegraph’ın hacklenmiş olma ihtimali veya yanlış istihbaratla bu duyuruyu yapmış olması durumunda, işlerin hızla tersine dönebileceği belirtiliyor. Bu aşamada haberi doğrulayacak tek şey Bitcoin fiyatı olacak.

Ani bir düşüş durumunda, haberin yalanlandığı bilgisi de dolaşıma girebilir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatındaki dalgalanmaları yakından takip etmek gerekiyor.

Bu bilgiler, SEC Spot Bitcoin ETF onayının alındığına dair iddiaların doğrulanması ile kesinlik kazanacak. Bu durum, kripto para piyasasında önemli bir hareketliliğe sebep olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Hükümeti, Bitcoin Zenginleri Arasında

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Dalgalanma: ETF Onayı Gerçek mi?

İlgili Haberler