Bitcoin (BTC) 100 Gündür 10.000 Doların Üzerinde!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 100 gündür 10.0000 doların üzerinde işlem görüyor ve bu yeni bir rekor olarak tarihe geçiyor. Ayrıca BTC geçtiğimiz birkaç gün içinde 2018’den bu yana iki kez 14.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak da sağlam adımlar attığını sinyallerini veriyor.

Bitcoin Kendinden Emin İlerliyor

Grafiklere göre, Bitcoin ilk olarak 26 Temmuz’da 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve o zamandan beri bu seviyenin üzerinde işlem görüyor ve yükseliyor. Dolayısıyla analistlere göre Bitcoin 100 gündür çok güçlü bir şekilde ayakta duruyor ve bu süre içinde birkaç kez 14.000 dolar seviyesini test etti.

Ayrıca Bitcoin’in son birkaç gün içinde 14.000 doları arka arkaya test etmesinin de oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Aslında son günlerde BTC’nin 14.000 doların üzerine çıktığı tarihler de önem taşıyor: BTC ilk olarak 31 Ekim’de yani Cadılar Bayramı’nda, ikinci olarak ise 3 Ekim’de yani Bitcoin whitepaper’ının 12. yaş gününde 14.000 doların üzerini gördü.

Bunlara ek olarak kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin artması da son zamanlarda dikkat çekiyor. 2020 yılından önce de zaman zaman kurumsal yatırımcıların BTC yatırımı yaptığını görüyorduk. Ancak bu sene hem kurumsal yatırımcı sayısı hem de yatırım miktarlarında ciddi artışlar var.

Örneğin; Microstrategy bir yandan yatırım miktarı ile dikkat çekerken bir yandan da Bitcoin’i rezerve para birimi olarak benimsediğini açıklayarak bu konuda ilk şirket konumuna yükselmişti. Ayrıca PayPal’ın kripto para hizmeti vermeye başlaması da çok yüksek sayıda kullanıcının doğrudan kripto para birimleri ile işlem yapabilecek olması açısından büyük bir adımdı.

Bunlara ek olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in öncülüğünü yaptığı Square de 50 milyon dolar değerinde BTC yatırımı yaptı.

Bitcoin Madencileri

Bitcoin bugün muhtemelen ABD seçimlerinin de etkisiyle çok kısa süreliğine de olsa 14.000 doların üzerine çıktı. Glassnode istatistiklerine göre bu yüksek fiyat seviyesinde, Bitcoin madencilerinin borsaya yatırdıkları miktarda artışlar görüldü.

Bunlara ek olarak bireysel kripto para birimi cüzdanlarında bir hareketlilik görülmüyor. Bu da bireysel yatırımcıların şimdilik BTC satmak niyetinde olmadıkları şeklinde yorumlanıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Dakikalar İçinde Büyük Hareketler Sergiliyor: BTC Nereye Gidiyor?

Sonraki Haber

Binance’te Bir Dolandırıcılığın daha Failleri Yakalandı!

İlgili Haberler