Bitcoin Rekora Doymuyor, Ethereum (ETH) İse BTC’yi Takipte!

İlayda Peker

Oldukça güzel bir haftayı geride bırakmaya hazırlanan kripto para birimleri, hafta sonuna da iyi bir giriş yaptı. Bitcoin ve Ethereum yeni rekorlar ile Cumartesi gününe başlarken altcoin’lerin de yükseliş grafikleri çizdikleri görülüyor.

Bitcoin’de Yeni Hedef: 60.000 $

Bugün 56.631 dolar ile yeni bir rekora imza atan lider kripto para birimi, 60.000 dolarlık önemli psikolojik seviyeye bir adım daha yaklaşmış görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 55.800 dolar bandında işlem gören Bitcoin’in rallisini henüz bitirmediğini düşünenler gibi 2021 yılı boyunca bir yükseliş eğilimi içinde olacağını düşünenler de var.

Lider kripto para birimi Aralık 2020’de beklenen boğa koşusunu başlattı ve 2017 rekoru olan 20.000 doları geride bıraktıktan sonra soluklanmadan 42.000 dolara kadar yükseldi. Sonrasında bir konsolidasyon yaşayan BTC’de yatırımcıların düşük seviyeleri alım fırsatı olarak değerlendirmesi ile yükseliş grafiği devam etti.

Sonunda geçtiğimiz hafta 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geride bırakan Bitcoin’in 60.000 dolara doğru hareket edeceği düşünülüyor. Ancak bu süreç içinde çeşitli geri çekilmelerin de yaşanabileceğini ifade eden analistler, yatırımcıları soğukkanlı olmaya çağırıyor.

Ethereum Zincirleri Kırdı Mı?

Son 1 yıl içinde 8 kat artış yaşayan Ethereum’un (ETH) son 2 aydır oldukça sakin ve yavaş hareket etmiş olması yatırımcıların zaman zaman panik yapmasına sebep oldu. Çünkü BTC rallisi ile birlikte tüm kripto para birimlerinde yaşanan anlık yükselişler ETH’da neredeyse hiç görülmedi ve bu da bazı yatırımcıların ETH’dan vazgeçmesine sebep oldu.

Ancak piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum bugün önemli psikolojik seviyeyi geride bırakmayı başardı. 2.000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekora 2.042 dolar ile imza atan ETH’da kısa vadede yükselişin devam edip etmeyeceğinin 2.000 doların üzerinde kalıp kalamayacağına bağlı olduğu düşünülüyor.

Bunlara ek olarak ETH’un 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra da nispeten sakin kaldığını ve yükseliş grafiğini son 2 ayda olduğu gibi adım adım sürdürdüğünü belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DeFi Token’larında Düşüş Mü Başladı?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Olmasaydı, Altın Kaç Dolar Olurdu?

İlgili Haberler