Bitcoin Rallisi Yaklaşıyor Mu? Kripto Paralar BTC’yi Takip Edecek Mi?

Bitcoin Haber

Yaygın olarak takip edilen stratejist Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) hakimiyet seviyesi yükseldikçe kripto piyasasının geri kalanı için öncü bir gösterge görevi gördüğünü söylüyor.

Öncü: Bitcoin

Cowen, 785.000 YouTube abonesine altcoin fiyatlarının Bitcoin‘in hareketine bağlı olarak dalgalandığını söylüyor:

Bitcoin/ABD doları çiftinin bir süreliğine ralli yaptığı, piyasanın geri kalanının bunun biraz ötesinde ralli yapabildiği zaman ve tekrar tekrar oynandığını gördük. Ancak Bitcoin diğer yöne dönmeye başlarsa, her şeyi kendisiyle birlikte aşağı çekecektir. Bitcoin’in otobüsü sürdüğünü unutmayın, diğer her şey – onlar sadece yolculuk için otobüse binenlerdir.

Popüler analiste göre, bazı altcoinler bir sonraki boğa döngüsü sırasında durgunlaşsa bile Bitcoin önümüzdeki birkaç yıl boyunca kripto piyasasının geri kalanının yükselişine öncülük edecek:

Bitcoin’in otobüsü sürdüğünü ve altcoin piyasasının da otobüse binenler olduğunu kabul etmemiz önemli. Boğa piyasasında yükselecekler… ama bu otobüsü onların sürdüğü anlamına gelmiyor. Onlar sadece otobüs yolcularıdır, yolculuk için birliktedirler ve bir dahaki sefere yolculuğu kaçırma ihtimalleri yüksektir. 2024, 2025 yıllarında gerçekten sevdiğiniz bazı altcoinlerin bir sonraki otobüsü kaçırma ihtimali yüksek. Ama tahmin edin otobüsü kim kullanacak? Bilin bakalım şu anda otobüsü kim kullanıyor? Tahmin edin 2024’te ve 2025’te otobüsü kim kullanacak ve bu böyle devam edecek? Bitcoin. Otobüsü Bitcoin kullanıyor, geri kalan her şey otobüs yolcusu.

Bitcoin Hakimiyeti

Cowen ayrıca, ileriye dönük olarak Bitcoin‘in hakimiyet seviyesinin yükseleceğini söylüyor:

Bitcoin hakimiyetine baktığınızda, şu anda %49’un hemen altında oturuyoruz… Şimdi kendimizi en yüksek aralıkta bulduğumuza göre, bazı insanların gerginleştiğini biliyorum. Ancak ben yine de bu Bitcoin hakimiyet seviyesinin çok geçmeden kırılacağını iddia ediyorum. Hakimiyeti daha düşük seviyelere çekecek bir anlatı olduğunu düşünmüyorum.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist, Cardano Fiyatını Yorumları: Boğa Gelecek Mi?

Sonraki Haber

Şangay Yükseltmesi Ortasında ETH Opsiyon İşlem Hacmi Bitcoin’i Aştı

İlgili Haberler