Bitcoin Çıkışları Nisan Ayının İkinci Haftasında 368 Milyon Dolara Ulaştı

Bitcoin Haber

Borsalardan Bitcoin çıkışı devam ederken güçlü bir alıcı piyasasının habercisi olabilir. Bitcoin bu yıl muazzam bir esneklik göstererek 30.000 $’ı aştı ve yıl başından bu yana kazançlarında %80’in üzerinde artış sağladı. Ancak veriler, büyüme için daha fazla alan olabileceğini gösteriyor.

Kişisel Cüzdanlara Bitcoin Çıkışları

Amiral gemisi kripto para birimi, sadece bir yıl önce piyasa genelindeki bozgundan etkileyici bir geri dönüşle büyük varlık sınıflarını geride bıraktı.

Bank of America Corp. stratejistleri Alkesh Shah ve Andrew Moss, 4 Nisan’a kadar olan haftada kişisel cüzdanlara net 368 milyon $ BTC gönderildiğini gözlemledi. İlginç bir şekilde, bu dönem kripto borsalarından 2023’ün en büyük ikinci net Bitcoin çıkışına tanık oldu.

İkili, bir notta, tokenleri kripto platformlarından kişisel cüzdanlarına taşıma eğiliminin tipik olarak yatırımcıların azalan bir satış baskısı önererek onları tutmak istedikleri anlamına geldiğini vurguladı:

Yatırımcılar tokenları ellerinde tutmak istediklerinde (ya da HODL) borsa cüzdanlarından kişisel cüzdanlarına aktarıyor ve bu da satış baskısında potansiyel bir azalmaya işaret ediyor.

BofA stratejistleri ayrıca, ABD’nin kripto borsaları üzerindeki düzenleyici baskısına ilişkin endişelerin çıkışa katkıda bulunmuş olabileceğini de ekledi. Örneğin, Coinbase ve Binance gibi büyük şirketler ülkedeki düzenleyicilerin büyük incelemeleriyle karşı karşıya.

Son dalgalanma, Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak potansiyeline ilişkin tartışmaları bir kez daha alevlendirdi. Analistler daha önce kripto varlığın dayanıklılığının altını çizerken, 2022’deki gerilemeden önce önceki iki “kışı” atlattığına işaret etmişti. Her iki durumda da geri dönüş üstel getiri sağladı.

Geçtiğimiz günlerde Bernstein analistleri, Bitcoin’i değil de altını tercih etmenin mantıksız olduğunu söylemiş ve bu tercihi “daha hızlı giden bir attan nefret etmeye” benzetmişlerdi.

Bitcoin bir “Kaçış Yolu”

Robert F. Kennedy Jr, Bitcoin’in finans sektöründeki kargaşanın ortasında bireylere bir “kaçış yolu” sağlayabilecek bir varlık olduğuna inanıyor. ABD Federal Seçim Komisyonu’na 5 Nisan’da 2024’te Demokrat başkan adayı olmak için başvuruda bulunan eski Başkan John F. Kennedy’nin yeğeni, kendisini bir Bitcoin destekçisi olarak tanıttı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 30.000 Dolar Seviyesinde, ETH Yükseldi: Litecoin, XRP Ve Diğerleri 

Sonraki Haber

İflas Eden FTX’te Son Durum: Operasyonlar Yeniden Başlayacak Mı?

İlgili Haberler