BTC Boğaları Ayılardan Daha Güçlü Olabilir Mi?

İlayda Peker

Hem Bitcoin hem de kripto para birimleri geride bıraktığımız iki gün içinde adeta bir kıyım yaşadı ve çok ciddi değer kayıpları olduğunu gördük. Ancak piyasa şu anda toparlanıyor ve bazı analistler boğaların ayılardan çok daha güçlü olduğunu ifade ediyor.

Analistler Bitcoin’in 3.800 dolar seviyesinde işlem görmesinden sonra boğaların güç kazandığını ve yakın zamanda artış eğilimi içinde bir piyasanın bizi beklediğini ifade ediyor. Dolayısıyla analistlere göre boğalar güç kazanıyor…

Teknik Göstergeler

Newsbtc’nin haberine göre, Twitter’ın ünlü kripto yatırımcılarından CJ, Bitcoin’in düşüş sinyallerindense yükseliş sinyalleri verdiğini ifade ediyor. CJ, fiyat göstergelerinin direnç altında toplandığını ifade ederken, Bitcoin’in “swing low pivot” göstergesinin üzerinde seyretmeye başladığını da bunun da yükselişi işaret ettiğini dile getiriyor.

Öte yandan yükseliş hissiyatı içinde olan tek analist CJ değil. Yine ünlü bir Twitter analisti olan Filb Filb de Bitcoin’in artışa geçecek olmasının 3 sebebini açıkladı: Kısa vadeli grafik Adam&Eve dip noktasında bir textbook oluşturdu, BitMEX‘teki fonlama oranı yükseliş eğilimini destekliyor ve emir defterinin teklif tarafı, satın alma desteğini belirten bir eylemde tekrar birikmeye başladı.

Yükselişi Engelleyebilecek Göstergeler

Her ne kadar bu göstergeler artışı desteklese de yine de şu an için risk oluşturabilecek göstergeler de mevcut.

DeversiFi kripto borsasında baş finans sorumlusu Ross Middleton konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, geleneksel piyasalarda yaşanan zayıflığın, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’den çekilmesi sebebiyle yaşandığını dile getirdi. Middleton konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yatırımcılar diğer varlık sınıflarındaki marj çağrılarını finanse etmek için Bitcoin’den para çekiyorlar. Belki de yakın gelecekte long varlık sınıflarına girmek için daha iyi kısa vadeli fırsatlar olacağını düşünüyorlar.

Ayrıca bu görüş Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision CEO’su Raoul Pal tarafından da destekleniyor. Pal, düşün hedge fonları sebebiyle olabileceğini dile getirmişti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’e Olan Güven Nasıl Yeniden Kazanılacak?

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşün 3 Olumlu Yanı

İlgili Haberler