Bitcoin, Önde Gelen Diğer Bütün Varlıkları Geride Bıraktı!

Metin Alaca

Bitcoin‘in (BTC) 29 Nisan tarihinde sergilediği ralli kesinlikle Bitcoin Halving öncesinde beklenen gelişme oldu. Bitcoin Halving sonrasında BTC fiyatının 7.000 dolar seviyelerinde kalmasının madenciler için büyük bir risk oluşturduğu biliniyordu.

Lider kripto para birimi de Halving’e neredeyse iki hafta kala önemli bir yükseliş elde ederek 9.400 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bitcoin’in 48 saatlik süre içerisinde %20 üzerinde artış elde etmesi aslında diğer önde gelen varlıkların çok ama çok geride kalmasına neden oldu.

Bitcoin Bütün Varlıkları Geride Bıraktı

2020 yılında neredeyse bütün varlıklar sert darbe alsa da fiziksel altından bundan en hızlı kurtulan ve en kolay toparlanan varlık olmuştu. Altının 2020 yılının başlangıcından bu tarihe kadar %13,1 artış elde ettiği biliniyor. Bunun yanı sıra ABD’nin önde gelen borsalarından Nasdaq sadece %3 kazanç getirebildi. Avro, S&P 500 ve petrol ise negatif görünüme geçti.

Bitcoin ise 12 Mart tarihindeki düşüşten sonra yakaladığı bu yükselişle bütün grafikleri altüst etti. Bitcoin’in, altının, 10 yıllık ABD Tahvillerinin ve S&P 500’ün gösterildiği grafikte de lider kripto para biriminin ne kadar önde olduğu görülebiliyor.


Total
1
Shares
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BitMEX CEO’su, Bitcoin Fiyatının Yükseliş Sebebini Açıkladı

Sonraki Haber

Düzeltmenin Ardından Bitcoin Nereye Gidecek?

İlgili Haberler