Bitcoin Gözünü 9.000 Dolara Dikti

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün sergilediği performansla yatırımcısının yüzünü güldürdü. Güne 7.800 dolar seviyesinden başlayan Bitcoin (BTC) yazının yayına hazırlandığı sırada 8.700 dolar bandında işlem görüyordu. Ancak fiyatın 8.950 dolar ile 9.000 dolar seviyesine çok yaklaştığı göz önüne alındığında Bitcoin’in gün içinde 1.000 doların üzerinde artış sergilediğini rahatlıklar dile getirebiliriz.

FED’in Kararı

Amerika Merkez Bankası konumunda olan Federal Rezerv bugün akşam saatlerinde yaptığı bir açıklama ile faizlerin 0 ile 0.25 baz puan seviyelerinde kalmasına karar verdiğini kamuoyuna duyurdu. Aslında FED’in bir faiz kararı açıklaması bekleniyordu ve bazı isimler mevcut koşullar göz önüne alındığında bu kararın negatif faiz yönünde olmasını bekliyordu.

Öte yandan kararın negatif faiz yönünde olmasının da kripto para fiyatlarında ciddi artışlar yaratabileceği ifade ediliyordu.

Ancak faiz kararının açıklanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında küçük bir geri çekilme yaşanmış olsa da sonrasın artış devam etti. Faiz kararı öncesinde 8.950 dolar seviyesine yükselen fiyat karardan sonra 8.560 dolara kadar geriledi. Ancak bu noktadan sonra yine yükseliş başladı.

Dolayısıyla FED’in faiz kararının Bitcoin üzerinde çok büyük bir etki yaratmadığını ifade edebiliriz. Bununla birlikte Twitter’ın popüler yatırımcıların AnondranCrypto bugün yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in dip seviyeyi gördüğünü ve artık yükseliş eğilimin başladığını ifade etmiş, önce 9.000 doların sonra 13.000 doların görüleceğini dile getirmişti.

Eğer Bitcoin fiyatı herhangi bir engelle karşılaşmazsa yatırımcının tahmini tutabilir…


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yeni, Merkezsiz ve Akıllı İş Ortamları: Sensitrust

Sonraki Haber

BTC Yükseliyor, Borsalar Rekor Kırıyor, Piyasayı Ne Bekliyor?

İlgili Haberler