Bitcoin Net Alıcı Hacmi Pozitife Döndü: Yükseliş Sinyali mi?

Bitcoin Haber

Son verilere göre, Bitcoin Net Alıcı Hacmi önemli ölçüde olumluya döndü. Bu durum Bitcoin için yükseliş sinyali olabilir. CryptoQuant Hollanda Topluluk Yöneticisi Maartunn, piyasada satın alma faaliyetlerinin gerçekleştiğini belirtti. Bitcoin alım ve alıcı satış hacimleri arasındaki farkı gösteren bu gösterge, alıcının satın alma hacminin, alıcının mevcut satış hacminden daha büyük olduğunda pozitif bir değer alır.

Bu durum, yatırımcıların Bitcoin’i spot fiyattan daha fazlasını ödemeye istekli olduklarını gösterebilir ve piyasanın çoğunluğu yükseliş eğiliminde olabilir. Negatif değerler ise, Bitcoin sektöründe hakim gücün düşüş zihniyeti olduğunu gösterir çünkü Bitcoin sahipleri, kripto paraları daha düşük bir fiyattan satmaya istekli olabilirler.

Bitcoin Net Alıcı Hacmi, birkaç gün önce 25.000 dolar seviyesine doğru düşüş gerçekleştiğinde negatif bir değere sahipti. Ancak, kısa süre sonra gösterge pozitif bölgeye geçti. Bitcoin spot fiyatı ise, bu geçişle birlikte 26.000 dolar seviyesinin altında keskin bir toparlanma gösterdi.

Grafik, metriğin değerinin volatiliteden bu yana sadece daha pozitif büyüdüğünü gösteriyor. Bu durum, önemli bir satın almanın gerçekleşebileceğine işaret ediyor olabilir. Ancak fiyat, bu durum gerçekleşirken yalnızca yanlara doğru konsolide oldu.

Geçen ayki Grayscale rallisinde başlangıçta göstergede keskin bir yükseliş görüldüğünden, Net Alıcı Hacmi değerlerinin düşme işaretleri dikkate değer olabilir. Metrik, çok geçmeden aşağı doğru kaymaya başladı ve Bitcoin’in geri çekilmesine neden oldu. Birkaç gün önce başka bir analist ise, madencilerin spot borsalara önemli miktarda para yatırdığını gösteren bir grafik paylaştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Singapur Para Otoritesi, Three Arrows Capital’in Kurucu Ortaklarına Ticaret Yasağı Getirdi

Sonraki Haber

Ethereum Büyük Çöküş Riski Altında: 300 Dolara Kadar Düşebilir

İlgili Haberler