Bitcoin Mi, Ethereum Mı? Soros Fund Management CEO’su Yanıtladı!

İlayda Peker

Soros Fund Management CEO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla “daha fazla ilgi çekeceğini” düşündüğünü dile getirdi.

Ethereum Mu, Bitcoin Mi?

Fitzpatrick yaptığı açıklamalarda, iklim etkisinin giderek daha fazla odak noktası haline geleceğini iddia ediyor. Bu da popüler isme göre, çok fazla enerji tüketen proof-of-work (PoW)  konsensüs algoritmasına dayanan Bitcoin‘in benimsenmesini engelleyebilir.

Öte yandan Ethereum‘un bu yılın ilerleyen günlerinde proof-of-stake’e (PoS) geçerek güç tüketimini önemli ölçüde azaltması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre de, kurucu ortak Vitalik Buterin, birleşme güncellemesinin bu Ağustos gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi.

Buna ek olarak Fitzpatrick genel olarak, kriptonun yok olma gibi bir durumu olmadığına inanıyor ve ana akım haline geldiğini ekliyor. Ayrıca milyarder George Soros’un servetinin yöneticisi de olan isim blockchain’in harika uygulamalara sahip olacağına inanıyor.

Bunların yanında Fitzpatrick yatırım fonu devi Fidelity’nin geçtiğimiz günlerde müşterilerinin emeklilik fonlarının bir kısmını Bitcoin’e yatırabileceklerini açıkladığı gerçeğine dikkat çekti. Ayrıca geçen Ekim ayında Fitzpatrick, Soros’un aile fonunun bir miktar Bitcoin‘e sahip olduğunu doğruladı.

Bitcoin Fiyatı

Aynı zamanda Fitzpatrick, hazine fonlarını kripto paralarda tutan şirketlerin yakın vadede savunmasız göründüğünü ifade ediyor. Ancak uzun vadeli bir görüş belirtmediğini de eklemek faydalı olabilir.

Öte yandan kripto para birimi fiyatları, Bitcoin’in art arda dokuz hafta kayıp kaydetmesiyle son birkaç aydır aşırı baskı altında görünüyor. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ve Ethereum rekor zirvelerinden %54 ve %60,49 düştü. Piyasa, Federal Rezerv’in yaptığı açıklamalar ve Terra olayından sonra ciddi yara aldı.

Buna ek olarak Fitzpatrick, Bloomberg’e ABD ekonomisinin bir resesyona girmeden Fed’in faiz artırımlarını karşılayabileceğini de söyledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hindistan Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması!

Sonraki Haber

9. Doğum Günü Kutlamasının Bir Parçası Olarak Gate 5 Milyon $ Vadeli İşlem Yarışması Başlattı

İlgili Haberler