Bitcoin Madencilik Hisseleri Bitcoin’den Daha Mı Karlı? İşte Haftalık Performans Sonuçları

Bitcoin Haber

Bitcoin madencilik hisselerine yatırım yapmak, Bitcoin’i satın alıp bir kripto cüzdanında tutmanın yanı sıra, Bitcoin ekosistemine yatırım yapmanın ve tahminlerde bulunmanın büyüyen ve popüler bir yolu haline gelmeye devam ediyor. Bu alternatif yatırım yöntemi bazen Bitcoin’in spot piyasada alım satımından daha yüksek getiriyi de yatırımcıların elde etmesini sağlayabiliyor.

19 Eylül’de Bitcoin madencilik hisselerinin haftalık performansı incelendiğinde, dokuz Bitcoin madencilik şirketi kazançta BTC‘yi geride bıraktı. Bu Bitcoin madencilik şirketlerinin piyasa değerlerinin, madenciliğini yaptıkları kripto para biriminden çok daha düşük olması dikkat çekici.

Ancak bu durum, sektör için kötü bir senaryoda bile daha yüksek haftalık performansın sebebini açıklamaya yetmiyor. Halka açık 16 Bitcoin madencilik şirketinin bir yıl içinde toplamda 4,47 milyar dolar birikmiş zararı bulunuyor.

Bitcoin madenciliğinin zorluk derecesinin yeniden ayarlanması ile birlikte tek bir geçerli blok bulmak için gereken 57,12 trilyon hashrate ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılarak şanslı madenciyi 6,25 BTC ile ödüllendirildi. Bu durum madencilerin karlılığını ve gelecekte Bitcoin madencilik hisselerinin performansını olumsuz yönde etkileyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink Fiyat Artışı ve Real World Assets İle Yeni Dönem

Sonraki Haber

Analiste Göre Bitcoin Fiyatı Kısa Süreli Bir Yükseliş Sonrası Düşüşe Geçebilir

İlgili Haberler